Domácí

Úterý ve znamení hromadných nehod, u Domažlic se srazila čtyři auta

Úterý ve znamení hromadných nehod, u Domažlic se srazila čtyři auta
Hromadná nehoda mezi Domažlicemi a Horšovským Týnem Zdroj: Policie ČR

Všechny složky integrovaného záchranného systému vyjížděly v úterý ráno k hromadné dopravní nehodě mezi Horšovským Týnem a Domažlicemi, kde se srazila čtyři auta. Sedm lidí skončilo se zraněním v nemocnici, z toho tři utrpěli zranění vážná.

Nehoda se stala krátce po sedmé hodině ráno na silnici číslo 193 mezi Domažlicemi a Horšovským Týnem. Na rovném úseku se srazily dva osobáky s dodávkou a nákladním autem.

Záchranáři museli nakonec transportovat do nemocnic celkem sedm lidí, přičemž tři lidé skončili se středně těžkým zraněním ve Fakultní nemocnici v Plzni, čtyři lidé s lehkým zraněním ve Stodě.

​"Osmačtyřicetiletá řidička osobního automobilu tovární značky Volkswagen Passat jedoucí ve směru jízdy na obec Horšovský Týn od obce Domažlice nejela při pravém okraji pozemní komunikace, přejela částečně do protisměru, kde levým bokem narazila do levého boku protijedoucího osobního vozidla Škoda Octavia, které řídil třiasedmdesátiletý muž ve směru jízdy na obec Domažlice." uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Související obsah

"V důsledku střetu vozidel řidička s osobním vozidlem Volkswagen Passat přejela dále do protisměru, kde se čelně střetla s nákladním automobilem Volkswagen Transporter jednapadesátiletého řidiče. Vozidlo Škoda Octavia přejelo ve směru jízdy na obec Domažlice do protisměru, kde se čelně střetlo s osobním vozidlem Volkswagen třiačtyřicetiletého řidiče," dodala Brožová.

U všech řidičů policisté provedli dechové zkoušky, u tří byly zkoušky negativní, u 51letého řidiče vozidla Volkswagen Transporter byla dechová zkouška pozitivní 0,80 promile alkoholu v krvi.

Související obsah

​Z důvodu srážky dvou nákladních a dvou osobních aut byla dopoledne uzavřena také dálnice D35 ve směru od Ostravy na Mohelnici. "Podle prvotního šetření se řidič nákladního vozidla plně nevěnoval řízení vozidla a postupně narazil do vozidel jedoucí před ním," informoval policejní mluvčí Libor Hejtman.

Dvě osobní auta se krátce po poledni srazila také u obce Horní Poříčí v jižních Čechách. "Podle předběžného zjištění řidička jedoucí po vedlejší komunikaci přehlédla vozidlo jedoucí po hlavní a došlo ke střetu," uvedla mluvčí policie Martina Joklová s tím, že v péči záchranářů skončilo šest lidí s lehkým zraněním.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz