Domácí

Kdy objednávat dárky, aby dorazily včas? Obchody i dopravci řekli termín. PŘEHLED

Kdy objednávat dárky, aby dorazily včas? Obchody i dopravci řekli termín. PŘEHLED
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

S nákupem vánočních dárků neotálejte. Provozovatelé e-shopů i dopravci prozradili, do kdy je nutné objednávku odeslat, aby garantovali, že ji stihnete dát blízkým pod stromeček. Termíny některých obchodů i přepravců se už přitom blíží.

Přestože se internetové obchody i dopravci na Vánoce pořádně připravují, zákazníky varují, aby nákupy dárků rozhodně nenechávali na poslední chvíli.

Obchody

Internetový obchod Alza.cz doporučuje jako nejrychlejší a nejspolehlivější způsob dopravy Alzaboxy. Dárky si do nich zákazníci mohou objednat ještě 22. prosince. Do velké části z nich navíc obchod bude schopný doručit objednávky i z 23. prosince. "To zákazník zjistí při objednávání zboží v závislosti na konkrétním vybraném boxu a jeho vytížení," uvedla TN.cz tisková mluvčí Alza.cz Daniela Chovancová.

Související obsah

Zákazníci si mohou nakoupit i vyzvednout zboží dokonce i na Štědrý den dopoledne, pokud si objednají věci, které jsou skladem a jsou tudíž připravené k okamžitému odběru. V případě výběru externího dopravce však obchod doporučuje objednat dárky do 20. prosince.

Dodání do Vánoc, a to i v případě osobních odběrů, garantuje obchod s hračkami Bambule. Lidé by si proto měli zboží objednat do 19. prosince.

Pokud budete elektroniku kupovat v e-shopu CZC.cz, měli byste tak učinit do 19. prosince. V případě, že si objednávku plánujete vyzvednout na jejich pobočce, můžete zboží objednávat až do 22. prosince do 18:00. Objednávky z 23. prosince je poté možné si v tento den vyzvednout na výdejně skladu v Rudné u Prahy.

Podívejte se, do kdy objednávat, aby dárky dorazily do Vánoc:

Prodejce elektroniky Datart doporučuje zákazníkům objednat dárky do 20. prosince do 15 hodin. "Externí dopravci nám garantují doručení do Vánoc," sdělila mluvčí Datartu Eva Kočicová. Vlastní doprava Datartu bude rozvážet ještě na Štědrý den do 12:00. Prodejce lidem také radí si zboží objednat v e-shopu a vyzvednout na prodejnách, které budou mít otevřeno ještě na Štědrý den do poledne.

Ikea radí zákazníkům, kteří chtějí zboží doručit ještě do Vánoc, udělat objednávku nejpozději do 16. prosince.

Jestli plánujete nakupovat na Mall.cz a chcete zboží doručit na adresu ve vybraný den, objednávky je nutné vytvořit do 20. prosince. V tomto případě přijdou dárky včas. Pokud sháníte zboží na poslední chvíli, obchod doporučuje objednávku vyzvednout na výdejnách MALL Shop.

"V případě Prahy mohou zákazníci objednávat až do čtvrtečního poledne, tedy do 23. prosince. Mimopražští do 22. prosince do 20 hodin," uvedla tisková mluvčí Mall.cz Pavla Hobíková s tím, že lidé mohou navštívit také prodejny, a to až do 23. prosince v čase od 8:00 do 20:00.

Související obsah

Dopravci

Pokud objednáváte dárky přes internet a chcete je doručit až domů, je důležité brát v potaz, že i přepravní společnosti potřebují čas na doručení.

Česká pošta garantuje dodání dárků do Vánoc v případě, že zboží dopravce převezme do 22. prosince včetně. "Tento rozhodný den platí pro všechny druhy balíkových zásilek," uvedl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Neotálet s nákupem radí také mluvčí Zásilkovny Kamil Chalupa. "Nejdůležitější je předat nám zásilku s dostatečným předstihem," uvedl. Aby zboží přišlo včas, je důležité zásilku podat na některém z výdejních míst do 17. prosince, v případě některého z dep je to do 20. prosince.

Nejzazší termíny pro dopravce:

Pokud využijete jako dopravce DPD, je potřeba, aby byl balíček předán k přepravě maximálně 20. prosince. Stejné datum poté platí také v případě PPL, lidé by si dárky proto měli objednat do 20. prosince. "Zásilky příjemcům doručujeme až do 23. prosince," sdělil marketingový ředitel PPL Milan Loidl.

Nakupovat na poslední chvíli neradí ani DHL Express. "Doporučil bych objednávat z e-shopů nejpozději do 17. prosince. Nicméně zásilku zvládneme po České republice doručit do druhého pracovního dne," sdělil obchodní ředitel DHL Jakub Tomšovský.

Rovněž přepravce GLS zažívá před Vánoci zvýšený nápor. "Loňské rekordy jsou letos opět překonávány, a proto zákazníkům doporučujeme objednávat dárky s doručením na domácí adresu do pátku 17. prosince, aby e-shopy měly dostatek času zboží zabalit a vyskladnit tak, aby došlo k předání balíku do přepravy GLS v pondělí 20. prosince. V tom případě stihneme provést i druhý pokus o doručení, když není příjemce zastižen. V případě objednaní doručení do výdejního místa GLS ParcelShop je možné zboží předat do přepravy až ve středu 22. prosince," upozorňuje ředitel GLS Pavel Včela.

Na štědrovečerní večeři můžete ušetřit. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz