Zahraničí

Záhadná nemoc zabila v Africe už téměř 100 lidí. WHO vyšetřuje okolnosti

Záhadná nemoc zabila v Africe už téměř 100 lidí. WHO vyšetřuje okolnosti
Ilustrační foto

Pracovníci Světové zdravotnické organizace (WHO) prověřují dosud neidentifikovanou nemoc, která se objevila v Jižním Súdánu a zabila 89 lidí. Podle odborníků však dosud odebrané vzorky byly negativní na choleru.

Súdánské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že neznámá nemoc zabila desítky lidí ve městě Fangak na severu země ve státě Jonglei. Světová zdravotnická organizace proto do dané oblasti okamžitě poslala tým odborníků.

Podle tamních zdravotníků, kteří již odebrali nějaké vzorky od nemocných, měly dosud všechny negativní výsledek na choleru.

Související obsah

"Rozhodli jsme se vyslat tým rychlé reakce, aby posoudil všechna rizika a zahájil vyšetřování. Následně budou odebírat vzorky nemocných lidí," řekla Sheila Baya z WHO pro BBC.

Daná oblast byla jednou z těch, které nedávno sužovaly silné záplavy. Právě ty například ve státě Unity zvýšily šíření nemocí, jako je třeba malárie. Kvůli nedostatku potravin trpělo navíc mnoho dětí podvýživou. Velká voda totiž lidi odřízla od zásob potravin.

Podle OSN pro uprchlíky (UNHCR) se jednalo za posledních 60 let o nejhorší záplavy v zemi. Kvůli dané situaci jsou navíc pod velkým tlakem zdravotnická zařízení.

Tým expertů z WHO pátral ve Wu-chanu po původu koronaviru. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz