Domácí

Smutná zpráva z ústecké zoo! Museli utratit levharta Rushera

Smutná zpráva z ústecké zoo! Museli utratit levharta Rushera
Zdroj: ZOO Ústí nad Labem

Z ústecké zoo přišla v úterý smutná zpráva. Zahrada se rozloučila s 18letým levhartem mandžuským, který se jmenoval Rusher. Ošetřovatelé se šelmu rozhodli uspat kvůli zdravotním problémům.

"S lítostí oznamujeme, že jsme se dnes rozloučili s levhartem mandžuským Rusherem, který by v dubnu příštího roku oslavil 19 let života," informovala v úterý na facebooku Zoo Ústí nad Labem.

Ošetřovatelé se uchýlili k radikálnímu kroku a šelmu uspali. "Jakkoli bylo rozhodnutí o uspání složité, vzhledem ke zdravotním problémům způsobeným vysokým věkem bylo nevyhnutelné," vysvětlila zahrada.

Související obsah

Spolu se samicí Kiarou přivedl Rusher na svět v zoologické zahradě šest mláďat. "Potomci tohoto páru obohatili chovy v Anglii, Francii, Rusku," doplnila zoo. Zároveň také zdůraznila, že levharti mandžuští jsou ve volné přírodě kriticky ohrožení.

Přitom jen před týdnem informovala o tragédii také pražská zoo. Uhynulo tam totiž mládě ježury australské, které se narodilo v dubnu. Jednalo se o první, které se v této zahradě vylíhlo.

"Laboratorním vyšetřením byla zjištěna smíšená bakteriální infekce, edém a akutní zánět plic, akutní zánět jater, dilatace žaludku potravou a známky akutního oběhově-pulmonálního selhání. Jak k infekci došlo, nám není známo, ale vzhledem k rychlému průběhu jsme na vzniklý stav ani nemohli nijak reagovat," uvedla zahrada.

Pražská zoo odhalila nového obyvatele. Podívejte se na záběry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz