Zahraničí

Africká rodina v šoku, z vánočního stromku na ně vykoukl jedovatý had

Africká rodina v šoku, z vánočního stromku na ně vykoukl jedovatý had

Infarktovou situaci zažila rodina v Jihoafrické republice. Ozdobili vánoční stromeček a po několika hodinách z něj vykoukl had. Ne ledajaký, jeden z nejjedovatějších hadů kontinentu.

Většinou bývají největším překvapením pod stromečkem vánoční dárky. Pro rodinu pětapadesátiletého Roba Wilda z venkovské farmy asi sto kilometrů od Kapského města číhalo největší překvapení letošních Vánoc o něco výše, ve větvích, informovala v úterý zahraniční média.

"Kočky upřeně zíraly na stromek, manželka řekla, že tam asi někde bude myš," popisoval Rob původem z Británie, který se na jihu Afriky zabydlel před osmnácti lety.

Galerie: Africká rodina objevila na vánočním stromku hada:

​Zlatá myš, pomyslel si, když mezi ozdobami zahlédl hada. Neměl tušení, co je zač, tak se podíval na internet a zůstal jako opařený. Poznal, že je to pravděpodobně bojga africká neboli boomslag, což v afrikánštině znamená stromový had. Je to jeden z nejjedovatějších afrických hadů, stačí nepatrně jedu a člověka zabije vnitřní krvácení. Moc ho neuklidnilo zjištění, že je to had neobyčejně plachý, mírumilovný a člověka uštkne jen velmi vzácně.

Ron zavolal specialistu na odchyt hadů. Rodina dostala pokyn, aby se ke stromku nepřibližovala, ale aby sledovala, jestli se had někam neodplazí. Zachránce nebydlel za rohem, manželé zůstali na stráži skoro dvě hodiny, které se nekonečně vlekly.

Související obsah

​Boomslang se choval přátelsky a o nic se nepokoušel. I v přírodě žije na stromech a je vynikajícím lezcem. Právě proto se asi na vánočním stromku ocitl. Zřejmě se na farmu vydal za potravou, a když ho něco vyrušilo, schoval se tam, kde se cítí nejbezpečněji.

Chytač hadů konečně dorazil a potvrdil identitu hada. Opatrně ho sundal kleštěmi ze stromu a na podlaze ho šetrně chytil za hlavou. Zjistil, že je to asi metr a půl dlouhá samice. Za slušné zacházení se mu odvděčila, celou dobu zůstala klidná a nepokusila se ho uštknout. Rodina se kolem něj vzápětí seskupila, zprvu hrůzný zážitek se proměnil v atrakci. Vždyť komu se poštěstí mít vánoční stromek ozdobený sympatickým hadem.

Zachránce si samici boomslaga odvezl, aby ji na vhodném místě vypustil zpět do přírody.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz