Zahraničí

Velká razie v Drážďanech. Odpůrci očkování měli plánovat vraždu premiéra

Policisté v Drážďanech provedli razii proti skupině radikálů. Ti na sociální síti Telegram měli plánovat vraždu saského premiéra Michaela Kretschmera. Šlo o odpůrce očkování, kterým vadilo, že se v Sasku mluví o povinné vakcinaci proti covidu-19.

Německá policie provedla v Sasku razii proti radikálům. Podle portálu mdr ve středu ráno policisté prohledávali několik objektů. Pro radikály si přišli kvůli jejich komunikaci na sociální síti Telegram. Měli totiž vyhrožovat smrtí saskému premiérovi Kretschmerovi a domlouvat se na jeho vraždě. Do razie se zapojily i speciální jednotky, protože komunikace na Telegramu naznačovala, že by radikálové mohli mít u sebe zbraně včetně kuší.

Radikálové premiérovi vyhrožovali i kvůli jeho zapojení do debat ohledně povinného očkování proti covidu-19. Domlouvali se na síti Telegram v chatovací místnosti s názvem "Drážďanská offline síť". Extrémisté spolu nemluvili ale jen po internetu, scházeli se i tváří v tvář.

Související obsah

​"Jsem velmi rád, že kriminální úřad státní policie vypátral podezřelé z chatovací skupiny 'Drážďanská offline síť', ačkoliv již byla skupina smazána. Telegram nesmí být právním vakuem, ve kterém mohou pravicoví extrémisté nerušeně páchat zločiny," řekl saský ministr vnitra Roland Wöller. Sociální síť Telegram totiž aktuálně nespadá pod zákony o regulaci sociálních sítí.

Výhrůžky smrtí pobouřily i ostatní politiky. Sám Kretschmer to okomentoval takto: "Musíme využít veškeré právní prostředky proti takovému vymezování. Lidé, kteří se dostanou do veřejné funkce, by se neměli bát říct svůj názor a dělat svou práci," uvedl saský premiér Michael Kretschmer.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz