Opatření

Německo zavádí lockdown pro neočkované, smí jen do vybraných obchodů

Německo zavádí lockdown pro neočkované, smí jen do vybraných obchodů
Zdroj: TV Nova

Německo se ve čtvrtek rozhodlo zpřísnit protiepidemická opatření v zemi. Nová opatření se týkají především neočkovaných lidí, kteří nově nebudou moci navštěvovat volnočasové zařízení a obchody. Výjimkou bude pouze nákup potravin a drogerie.

Německá vláda se rozhodla zavést lockdown pro neočkované ve snaze udržet na uzdě rostoucí počet nakažených covidem-19 a zmírnit tak tlak na nemocnice. Na nových restrikcích se ve čtvrtek shodli regionální premiéři s odcházející kancléřkou Angelou Merkelovou, informuje německá stanice RTL.

Podle nových omezení bude neočkovaným lidem zakázán vstup do restaurací, divadel a obchodů se zbožím, výjimkou bude pouze návštěva obchodů s potravinami a drogerií.

Související obsah

​Merkelová také oznámila, že platnost očkování vyprší po devíti měsících, pokud lidé nedostanou třetí posilující dávku.  Německo před nedávnem opět rozjelo na plné obrátky očkovací kampaň. V zemi je však plně naočkováno stále pouze 68 procent lidí, což je pod průměrem západní Evropy.

"Více než 12 milionů dospělých, kteří stále nejsou naočkování, jsou tím, co ohrožuje německý zdravotní systém," nechal se slyšet ve čtvrtek odstupující ministr zdravotnictví Jens Spahn s tím, že nové restrikce jsou mířeny právě na tyto lidi.

Sousední Rakousko schválilo ve středu prodloužení plošného lockdownu do 11. prosince. Zkracuje se otevírací doba prodejen se základním sortimentem, potraviny nebo lékárny musejí zavírat už v 19 hodin. Doposud mohly být otevřené o dvě hodiny déle. Od února navíc země zavede povinné očkování pro lidi s trvalým pobytem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz