Domácí

Dáváte prázdné skořápky do kartonu od vajec? Raději s tím přestaňte

Také po rozklepnutí vejce dáváte skořápku zpět do kartonu vajec, který máte zrovna po ruce? Přestaňte s tím. Můžete si tak totiž zadělat na zdravotní problémy!

Také se vám při pečení nebo vaření nechce řešit co s prázdnými skořápkami, a proto je vrátíte do kartonu k ostatním? Často si říkáte, že je potom vyhodíte, nakonec ale zůstanou s ostatními vejci v kartonu ještě dlouho.

Co možná nevíte, je, že si tímto můžete zadělat na zdravotní problémy. A to sice salmonelózu. To, že by se nemělo jíst cokoliv, v čem jsou syrová vajíčka právě kvůli riziku, že se v nich nachází bakterie salmonely, ví většina lidí. Salmonela ale může zůstávat i ve skořápkách, kde se stále nacházejí zbytky syrového vejce.

Související obsah

​Pokud by ve vejci, které použijete, byla bakterie salmonely a vy jste následně vrátili skořápku do kartonu k ostatním vejcím, riskujete, že salmonelou infikujete i další vajíčka. Podle webu lifehacker bakterie salmonely totiž nezastaví ani skořápka.

Až budete tedy péct další várku cukroví, raději skořápky vyhazujte hned do koše. Případně si na ně vyčleňte speciální nádobu a zlikvidujte je pak po pečení všechny na jednou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz