Zahraničí

Při pádu soukromého letadla v Dominikánské republice zahynulo 9 lidí

Při pádu soukromého letadla v Dominikánské republice zahynulo 9 lidí
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Devět lidí včetně hudebního producenta José Ángela Hernándeze přišlo ve středu o život při letecké havárii soukromého letadla, když se jeho pilot snažil nouzově přistát na letišti Las Americas v hlavním městě Dominikánské republiky Santo Domingu. Havárii potvrdila společnost Helidosa Aviation Group, která letadlo provozovala.

Při incidentu zemřelo sedm cestujících a dva členové posádky, uvedla společnost v prohlášení zveřejněném na twitteru. Podle zveřejněných informací bylo šest osob cizí státní příslušnosti a jeden občan Dominikánské republiky.

Agentura AP uvedla, že na palubě letounu zahynul portorický hudební producent José Ángela Hernández, kterého doprovázela šestice příbuzných a kolegů. Hernández, známý jako "Flow La Movie", produkoval městské latinské písně jako "Te Boté" od Bada Bunnyho a Ozuna. Produkoval také píseň "La Jeepeta" od zpěváka Nio Garcia, Brray a Juanka a "Wow Remix", na kterém se podíleli umělci Bryant Myers, Arcangel, Nicky Jam, El Alfa a Darell.

Podle Helidosy směřovalo dálkové letadlo Gulfstream GIVSP z mezinárodního letiště La Isabela v Dominikánské republice do Miami na Floridě. Podle aplikace Flightradar 24 se však jeho pilot rozhodl pro nouzové přistání pouhých 15 minut po startu. Během přistávacího manévru však došlo k tragédii.

Související obsah

​"Tato nehoda nám způsobuje velkou bolest a zármutek. Žádáme vás, abyste se obezřetně připojili k solidaritě a podpořili postižené rodiny, které spolu s námi procházejí touto těžkou dobou," dodala společnost ve svém prohlášení.

Příčina havárie nebo nouzového přistání není dosud známa. Společnost Helidosa uvedla, že na objasnění příčin havárie bude spolupracovat s úřady pro letecké nehody a radou civilního letectví. Letiště po nehodě přerušilo provoz a zrušilo stovky letů.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz