Domácí

Bartoš už se rozhodl. Bude obhajovat post předsedy Pirátů

Dosavadní šéf Pirátů Ivan Bartoš bude znovu kandidovat na post předsedy. Rozhodl se tak poté, co si vzal po nominaci členů celostátního pirátského fóra čas na rozmyšlenou. Ve čtvrtek to potvrdil televizi Nova.

Volby do republikového předsednictva Pirátské strany proběhnou začátkem ledna. "Budu kandidovat na post předsedy Pirátské strany," potvrdil ve čtvrtek Bartoš, který se k nominaci nevyjádřil hned. Kvůli situaci v celostátní politice požádal na začátku prosince o čas na zvážení své kandidatury.

Související obsah

Bartoš už členům strany představil vizi na následující období. "Svou kandidátskou řeč, která obsahuje jak můj pohled na současnou situaci vnitrostranickou včetně plánu našeho rozvoje, tak i vizi pro nadcházející období, které je vzhledem k našemu angažmá ve vládě a dostání našich programových závazků zásadní pro občany i nás samotné, jsem představil Pirátkám a Pirátům při přijetí této nominace," dodal Bartoš.

Kromě Bartoše chce na lednovém zasedání kandidovat na předsedu strany i senátor Lukáš Wagenknecht. "Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl kandidovat, je naše budoucnost. Cítím, že volby nejenom příští rok budou velkou výzvou. Ustát je bude hodně těžké. Riziko, že na tom budeme ještě hůře, je vysoké. Když ale společně budeme chtít, může to pro nás být velká příležitost," uvedl Wagenknecht na pirátském fóru. 

Bartoš je kandidátem na ministra pro místní rozvoj ve vládě designovaného premiéra Petra Fialy (ODS). Novou vládu by měl v pátek v 11 hodin jmenovat prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech. Po jmenování má vláda v plánu první jednání ve Strakově akademii. Poté bude Fiala postupně uvádět ministry do jejich úřadů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz