Domácí

Nový dálniční úsek u Opatovic má velký problém. ŘSD neupravilo značky

Jeden den velká sláva, druhý den trapas. Ve středu otevřený úsek dálnice D35, který stál více než tři miliardy korun, má velký problém. Na nájezdech totiž chybí správné dopravní značení, řada řidičů tak stále jezdí po staré silnici do Hradce Králové. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje vše napravit zřejmě až po Novém roce.

Ve středu to byla velká sláva. Na otevření byly stovky lidí a další tisíce řidičů si slibovaly od 12,5 kilometru dlouhého úseku výrazně snadnější průjezd přes východní Čechy. Jenže pro řidiče jedoucí od Vysokého Mýta je dálnice utajená.

Klíčový je kruhový objezd u Holic, přitom stačila jedna dopravní značka odkazující na nájezd na dálnici, která je tímto směrem. Ovšem ta tu chybí a kamiony tak stále jezdí postaru směrem na Hradec Králové.

Navigace ještě trasu nezná a chybějící směrovky považují řidiči za nepochopitelné selhání. "U Holic před kruhovým objezdem silnice I/35 a I/36 vám chybí značky, že je možno již dálnici využívat. Všechny kamiony jedou pořád směr Hradce Králové a přes město," řekl řidič Jiří Postupa.

Související obsah

Nový úsek dálnice stál více než 3 miliardy korun a více než 80 % peněz šlo z unijních fondů. Na obyčejné značky se ale zapomnělo a hlavou kroutí nejen řidiči, ale i politici. "Řešíme to s ŘSD. Chceme, aby to bylo co nejdříve," uvedl mluvčí Královéhradeckého kraje Dan Lechmann.

"Je to na pováženou, otevírá se nový úsek, je to sláva, a nakonec tam ti řidiči nevědí, kudy najet," myslí si hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD).

"Průběžně aktualizujeme značení, dáme to do pořádku. Už do konce týdne by to mělo být hotové," uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Alespoň na přípojce z druhé strany od dálnice D11 je dopravní značení aktualizované. Část kamionové dopravy se tak Hradci Králové přeci jenom vyhne.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz