Domácí

Velká úleva pro dopravu. Silničáři otevřeli nový úsek D35 u Opatovic nad Labem

Velkou úlevu pro dopravu by měl v Hradci Králové a Pardubicích znamenat nově otevřený úsek dálnice D35 z Opatovic nad Labem do obce Časy. První auta mohla téměř třináctikilometrovou trasu projet už ve středu dopoledne.

Nový úsek D35 z Opatovic nad Labem až do Časů je dlouhý 12 kilometrů a 610 metrů, stále ještě ale téměř 80 kilometrů zbývá, aby celá D35 směřovala až do Mohelnice, potažmo do Olomouce.

Celá stavba by měla být dokončená v roce 2028. Už teď je ale jasné, že se výrazně uleví dopravě v Pardubicích a taky v Hradci Králové, díky novému úseku se tranzitní doprava totiž vyhne oběma krajským městům.

Související obsah

Nový úsek stál 3,3 miliardy korun a poté, co politici včetně premiéra v demisi Andreje Babiše pronesli své projevy a přestřihli pásku, byla na dálnici vpuštěna auta.

"Ta stavba nebyla vůbec jednoduchá z hlediska násypu, nacházíme se v poměrně velké rovině a byly tady problémy kvůli násypu kvůli stoleté vodě," řekl televizi Nova Radek Mátl, ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Tento týden je ve znamení otevírání nových úseků dálnic. Za celý rok se otevře 46,5 kilometru, z toho 40 kilometrů právě tento týden, což je mimochodem víc, než se plánuje otevřít za celý příští rok. Například už v pátek bude zprovozněný další úsek D11 z Hradce Králové do Jaroměře.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události