Domácí

Otec měl věznit, mučit a škrtit svoje syny. Obžalobu považuje za smyšlenou

Krajský soud v Brně začal projednávat případ otce, který podle obžaloby několik let týral nezletilé syny. Chlapce doma údajně věznil, mučil hlady a opakovaně je škrtil. Jeden z nich má dodnes psychické problémy.

Na případ domácího týrání roky upozorňovala škola. Otec podle policie udělal ze svých synů domácí vězně. Chlapci měli zákaz vycházet ven, trpěli hlady a psychickým i fyzickým trýzněním. Otec se podle spisu snažil vybudovat u nich naprostou oddanost a bezvýhradnou poslušnost. Ve čtvrtek za to stanul před Krajským soudem v Brně.

Související obsah

Podle žalobce své syny nevybíravě trestal ze sebemenší pochybení. Když přinesli špatné známky ze školy, opakovaně je měl napadat, pálit a škrtit opaskem. Podle žalobce jednou vytáhl i nůž a synovi vyhrožoval uříznutím ruky.

Chlapci měli při ošetření v nemocnici na těle pohmožděniny a podlitiny. Jeden z týraných má trvalé psychické problémy. Otec je stíhaný za těžké ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby. Tvrdí, že obžaloba je celá smyšlená. Hrozí mu až dvanáct let vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz