Domácí

Muž se u soudu přiznal k týrání a zabíjení koček. Do vězení zřejmě nepůjde

Okresní soud v Jablonci opět otevřel případ Martina Králíka. Ten si adoptoval kočky z útulků po celém Česku. A pak je doma podle obžaloby otřesným způsobem mučil a zabíjel. Rozsudek, který ve čtvrtek padl, zatím není pravomocný.

Vydával se za velkého milovníka koček a útulky o tom přesvědčoval měsíce. "Velmi slušný, galantní, sympaťák. Zarazilo mě, jak strašně dobrý bude mít srdce, když se v tomhle věku zajímá o osud koček," řekla o Králíkovi dárkyně jedné z koček Stanislava Schwarzkopfová ze Svitav.

Ale šlo jen o zastírací manévr. Soudu přiznal, že kočky doma zabíjel. Dárcům zvířat se pak vymlouval, že mu utekly a chtěl další. "Během tří měsíců si z různých spolků po celé republice vzal 15 koček, z toho 4 jsme našli mrtvé a ty zbylé jsme nezjistili, jak skončily," sdělila Dagmar Kubištová, předsedkyně Ligy na ochranu zvířat.

Související obsah

Pitva prokázala, že kočky měly různá zranění a umíraly v mučivých útrapách. Králík to na sociálních sítích sváděl na schizofrenii. Podle znalců ale duševní nemocí netrpí.

"Kočičky jsem mu předala přímo u něj v bytě v pátek. V neděli jsem je jela zkontrolovat a bohužel už mě nepustil do bytu. Dodneška jsem z toho v šoku," uvedla Veronika Labská ze spolku Kočičí štěstí v Praze. 

"Mám na kočky alergii. Chtěla jsem ji prostě dát do nejlepších rukou. Oplakali jsme to," vysvětlila důvod darování své kočky Žaneta Hásková z Tanvaldu.

Související obsah

Králík ve čtvrtek u soudu přiznal svoji vinu. Do vězení ale nepůjde. Doslat podmínku 15 měsíců na tři roky a nejvyšší možný trest zákazu chovu zvířat. "V trvání deseti let," představila rozhodnutí soudu Jaroslava Opatrná, soudkyně z Okresního soudu v Jablonci nad Nisou. 

Muž se bude léčit z drogové závislosti. Podle státní zástupkyně měl jít do vězení. "Podání odvolání zvážím," uvedla státní zástupkyně Hana Šmejcká.

Odsouzený se nechtěl s novináři o rozsudku bavit. Verdikt je zatím nepravomocný.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz