Videoreportáž

Tohle jste ještě neviděli. Studenti ČVUT uspořádali robotí večírek

V předsálí posluchárny ČVUT na Karlově náměstí vysokoškoláci roztančili roboty. Dostali vánoční stromeček, výzdobu i nejrůznější hudební nástroje a začala vánoční party. Roboti, kteří mají nejen každý svůj styl, ale i jméno, např. pásový robot Charlie či humanoidní robot Ludvík, který je složený z kostiček LEGO. Spolu se studenty si střihli snímek jako z Walta Disneyho, ve kterém odkazují na autonomní chování robotů, které se stále posouvá dopředu. Jak se příběh povedl, se podívejte sami.

cej, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz