Zahraničí

Čtyři měsíce na útěku! Pár zeber zmizel z farmy a užíval si svobody

Čtyři měsíce na útěku! Pár zeber zmizel z farmy a užíval si svobody
Zebra. Ilustrační foto | Zdroj: profimedia.cz

Zebrám v americkém Marylandu se před čtyřmi měsíci podařilo uprchnout z farmy. Po podzimu na svobodě je nyní dopadli a přivedli domů. Bohužel bez jednoho z původních tří uprchlíků.

Zvířata utekla koncem srpna poté, co zebry dorazily na farmu ve městě Upper Marlboro v Marylandu. Během jejich vykládání ale nastaly komplikace a třem zebrám se podařilo utéct.

Zebry na útěku se rychle staly senzací celého regionu. Mnozí tamní obyvatelé se pak zapojili do sledování jejich pohybu skrze sociální sítě, uvedla agentura AP

Ze tří zeber se za krátký čas stalo jen duo. Jedna z nich zahynula po chycení se do ilegální pasti na zvířata. Majitelem pozemku, na kterém byla mrtvá zebra nalezena, je Jerry Holly. Nejednalo se o první takový incident na jeho pozemku. Holly tak nyní čelí obvinění z týrání zvířat, které jeho právník považuje za absurdní.

Související obsah

Dva zebří uprchlíci se v úterý vrátili na marylandskou farmu, a to po téměř neuvěřitelných čtyřech měsících. Na jejich návratu se překvapivě nepodílela odchytová služba ani americké ministerstvo zemědělství. Obě tyto instituce však byly informovány o šťastném návratu zaběhlých zeber k jejich stádu. 

afo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz