Krimi

Podvodem si měla skupinka deseti lidí přijít na 170 milionů korun

Podvodem si měla skupinka deseti lidí přijít na 170 milionů korun
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Jádro případu, kvůli kterému Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadržela 18 lidí, se týká provozu loterií a jiných podobných her. A jaký je zisk, na který si obvinění přišli? Závratných 170 milionů korun.

Obvinění z podvodu týkajícího se loterií si vyslechlo celkem deset lidí. ''Na základě informací, které shromáždili v rámci prověřování, přistoupili v minulém týdnu k realizaci úkonů trestního řízení. Ty proběhly zejména ve Zlínském kraji. Z 18 zadržených osob bylo 10 obviněno z trestného činu podvodu,'' uvedl v pátek mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Podle zjištění NCOZ, která se případem zabývá od roku 2019, měla skupina dlouhodobě úmyslně obcházet povinnost odvádět část výtěžku z provozu loterií a podobných her na veřejně prospěšné účely. Mělo se tak dít v letech 2009, 2010 a 2011. Tím si skupina měla přijít celkem na 170 milionů korun.

Související obsah

​Obvinění jsou stíhání na svobodě. V případě prokázání viny jim hrozí 5 až 10 let odnětí svobody. Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

Podvodem vylákali z muže dva miliony korun. Podívejte se na reportáž TV Nova:

at, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz