Zahraničí

Legendární hudebník bojuje s covidem-19. Nejhorší dny v životě, řekl

Legendární hudebník bojuje s covidem-19. Nejhorší dny v životě, řekl
Zdroj: Profimedia.cz

Kytarista legendární skupiny Queen Brian May má koronavirus. Hudebníka trápily zdravotní problémy a nakonec jeho diagnózu potvrdil pozitivní test. Poslední dny popsal jako ty nejhorší ve svém životě.

Čtyřiasedmdesátiletý hudebník a skladatel v sobotu informoval své fanoušky na sociálních sítích o svém zdravotním stavu. "Ano. Konečně nastal ten pro mě šokující den. Obávaná dvojitá červená čára," napsal May k příspěvku s fotkou pozitivního pravděpodobně antigenního testu na instagramu.

O bezpříznakovém průběhu si však mohl zřejmě jen nechat zdát, problémy měl totiž už nějakou dobu. "Bylo to opravdu hrozných pár dní, ale jsem v pořádku," uvedl kytarista s tím, že se jeho stav začíná postupně zlepšovat.

May vzkázal, aby na sebe všichni v této době dávali velký pozor. "Je to neuvěřitelně přenosné. Opravdu nechcete, aby vám to zkazilo Vánoce," doplnil.

V neděli poté slavný kytarista fanoušky potěšil na instagramu vysmátou fotografií zřejmě s dalším antigenním testem a dobrou zprávou. "Zdá se mi, že je červená linie na testu méně silná. Cítím, že můj imunitní systém s obrovskou pomocí tří dávek vakcín od Pfizeru vyhrává boj s vetřelcem," řekl.

Související obsah

Kytarista se navíc netají tím, že je pro očkování proti koronaviru. "Existuje spousta důkazů, které ukazují, že očkování pomáhá. Je bezpečné. Každý lék, který užíváte, bude mít vždy nějaký vedlejší účinek," nechal se slyšet May.

V loňském roce slavný hudebník prodělal infarkt. Původně si myslel, že si při zahradničení natrhl sval. Lékaři mu tak museli pročistit tři ucpané cévy. Místo operace si May vybral alternativu, kdy mu do srdce implantovali tři stenty (zdravotní pomůcka pro udržení průchodnosti).

Skupina Queen nazpívala novou verzi svého slavného hitu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz