Domácí

Poslední víkend před Vánoci: Obchody přetékaly lidmi

Poslední víkend před Štědrým dnem je téměř za námi. A jako obvykle byl ve znamení velkých nákupů. Obchody zaplnili hlavně ti, kteří sháněli vánoční dárky. Ten největší nával ale podle prodejců ještě teprve přijde.

Sobota a zlatá neděle. Žně pro obchodníky a zkouška nervů pro všechny, kdo nakupování zrovna nemilují. U prodejen po celém Česku nebylo k hnutí. Na parkovištích před obchodními centry v Jihlavě jste nenašli volné místo. Podobně na tom byla podzemní garáž nákupního centra v pražských Vršovicích. Lepší možná bylo přijet tramvají.

Lidé shánějí vše možné od elektroniky po drobnosti. Někteří Ježíškové jsou i dost odvážní. "Co jste manželce koupil?" ptal se štáb TV Nova jednoho nakupujícího. "Osobní váhu," odvětil.

Kdo se nechce trápit s balením, může to nechat profesionálům. Na odbyt jde také vánoční výzdoba a lidé už kupují i na vánoční tabuli. Na dračku jdou stromky, zato prodejci kaprů se teprve rozkoukávají.

Letošní poslední adventní víkend je už druhý ve stínu covidu. V roce 2019 před pandemií bylo lidí v obchodech více. Nejde ale jen o nemoc.

Související obsah

​"Tím, že letos připadá Štědrý den na pátek, tak se dá očekávat, že zákazníci nechávají ty nákupy dárků i potravin na poslední chvíli na poslední týden," objasnil mluvčí Tesca Václav Koukolíček.

Obchodníci jsou každopádně rádi, že mohou mít vůbec otevřeno. "No bojím se, aby se po Vánocích zase všechno nezavřelo," vyjádřil své obavy prodavač.

Vánoční trhy letos vláda kvůli pandemii covidu zakázala. Tlačenice tak nehrozí na náměstích. Leda tam, kde opatření obešli a uspořádali třeba zimní farmářské trhy.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz