Domácí

Dvojčátka překonala krvácení do mozku i selhání jater. Pomáhají jim Dobří andělé

Každý rok se v Česku narodí tisíce dětí předčasně. U většiny z nich se to nijak neprojeví, ale jsou i děti, které takové štěstí nemají. Mezi ně patří třeba i dvouletá dvojčata Ellinka a Nellinka.

Obě holčičky jsou i přes obrovské zdravotní komplikace velké bojovnice. A jejich rodina všechno zvládá i díky Dobrým andělům. "Tímto bych chtěla Dobrým andělům strašně moc poděkovat za to, že nám takto pomáhají a jsou s námi," poděkovala Michaela Zelenková, maminka Ellinky a Nellinky.

Nellinka a Ellinka jsou jednovaječná dvojčata, která sdílela jednu placentu a jeden vnitřní zárodečný obal. Takové těhotenství je velmi vzácné, jenže pro děti téměř vždy znamená obrovské komplikace.

Související obsah

​"Holky se narodily předčasně, ve 28. týdnu. Ellinka měla krvácení do mozku, Nellince zase neodcházela smolka. Měly velké problémy s dýcháním, musely být na dýchací podpoře," přiblížila maminka dvojčat.

Pro neznalého člověka jsou holky téměř stejné. Ellinku kromě poporodního krvácení do mozku v současné době trápí ploché nohy a vybočené kotníky, kvůli kterým špatně chodí. Rodiče s ní proto musí denně rehabilitovat.

Nellinku čekaly daleko větší problémy než její dvojče. Selhaly jí játra. Pro rodinu začalo téměř nekonečné hledání vhodného dárce. To se nakonec povedlo. "Nellinka bude muset celý život brát léky, které jí snižují imunitu, aby neodloučila ta játra," vysvětlila Michaela.

Související obsah

​Nellinka má kvůli transplantaci jater i omezený jídelníček. Může jíst pouze čerstvé jídlo, tedy v ten den uvařené. Právě to rodina financuje z příspěvků Dobrých andělů. K tomu ještě i dojíždění k lékařům, rehabilitační pomůcky a léky.

Pomoci rodinám v těžké životní situaci můžete i vy. Staňte se dobrým andělem. Stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz.

rod, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz