Zajímavosti

Výherce Sportky přepíše dějiny. Takto čtvrt miliardy nikdo nevyhrál

Výherce Sportky přepíše dějiny. Takto čtvrt miliardy nikdo nevyhrál
Ilustrační snímek Zdroj: Sazka a.s.

Výherce více než čtvrt miliardy korun v Superjackpotu Sportky už má peníze na účtu. Ke třetí nejvyšší částce v historii Sportky mu dopomohla sedmička šťastných čísel, která vsadil na internetu. Online sázením Sportky se nikomu tolik peněz v minulosti vydělat nepodařilo.

Rovných 250 151 476 korun trefil šťastlivec na pár kliknutí v online herním portálu Sazky. Jednalo se o pravidelného sázejícího, který ale nechal rozhodnout štěstěnu. Vsadil plný tiket náhodných čísel, a to hned na 12 slosování dopředu. Sázenku, která mu zajistila pohádkové bohatství, navíc podal online, čímž se zapíše do dějin loterijní společnosti.

Částka přesahující 250 milionů korun je u Sportky z pohledu online sázení absolutní rekord. V celkové historii všech výher jde o třetí nejvyšší výhru ve Sportce a pátou nejvyšší částku, jakou kdy sázející v Česku získal. Astronomický Superjackpot šťastlivci zajistila výherní čísla: 6, 13, 14, 15, 30, 48 a také 1 – koncové číslo doplňkové hry Šance.

Kdo je majitelem výherního tiketu, zůstává tajné. "Více informací o výherci zveřejňovat nesmíme, abychom zachovali jeho či její anonymitu. Pokud by si výherce vsadil papírovou sázenku, mohli bychom určit, v jakém byla podána kraji. Sázku na internetu mohl sázející udělat kdekoliv z pohodlí domova, na horách nebo klidně na dovolené u moře," upozornila v pondělí mluvčí Sazky Veronika Diamantová.

Související obsah

​Díky benefitům registrace a online sázení nemusí majitel tiketu na čtvrt miliardy korun kvůli identifikaci a předání peněz navštívit sídlo Sazky v Praze. Nemusí se ani strachovat, že by výherní tiket nedopatřením poškodil nebo ztratil, a přišel tak o pohádkové bohatství.

"Vzhledem k tomu, že výhra padla na internetu, sázejícímu byly peníze připsány automaticky na herní účet už dnes (v pondělí), tedy den po losování. Na svůj bankovní účet si pak sumu musí převést. Sazka má na převod danou lhůtu 60 dní, reálně peníze převádíme ale dříve," dodala Diamantová.

Po převodu peněz na herní účet přijde výherci upozornění e-mailem. O své pohádkové výhře tak stále ještě ani nemusí vědět. Vsazením tiketu si každopádně zajistil předčasný vánoční dárek, a to velmi štědrý. "Sváteční dny jsou v tomto roce obrovským výhrám evidentně nakloněny, naposledy Superjackpot Sportky totiž padl na Velký pátek před Velikonocemi. Sázející z Plzeňského kraje tehdy vyhrál více než 87 milionů korun," uvádí Diamantová.

Jen v tomto roce se prostřednictvím tiketů podaných online stalo milionářem už 26 českých sázejících. Ve všech svých hrách Sazka letos vygenerovala celkem 207 výher přesahujících milion korun. Šťastní výherci si dohromady odnesli zatím částku okolo 1,59 miliardy korun.

Historicky pět nejvyšších výher v ČR:

  • 1. Eurojackpot (2015) – 2 466 000 000 Kč
  • 2. Eurojackpot (2019) – 1 411 860 488 Kč
  • 3. Sportka (2013) – 399 904 705 Kč
  • 4. Sportka (2019) – 250 944 439 Kč
  • 5. Sportka (2021) – 250 151 476 Kč
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz