Zajímavosti

Nečekaný dárek před Vánoci. Ve Sportce padla třetí nejvyšší výhra v historii

Nečekaný dárek před Vánoci. Ve Sportce padla třetí nejvyšší výhra v historii
Zdroj: Sazka a.s.

V loterii Sportka v neděli padla třetí nejvyšší výhra v historii soutěže, přes 250 milionů korun. Neznámý šťastlivec si tak nadělil předčasný a nezvykle štědrý vánoční dárek. Výherce bude muset odevzdat ještě patnáctiprocentní daň.

Čtvrtá adventní neděle přinesla někomu ze sázejících v loterii Sportka pohádkové jmění. Díky sedmi šťastně zvoleným číslům padla třetí nejvyšší výhra v historii soutěže, konkrétně 250 151 476 korun.

Šťastlivec na svém tiketu uhodl všech šest čísel nedělního prvního tahu, tedy 6, 13, 14, 15, 30 a 48, a k tomu i koncové číslo doplňkové hry Šance. Na vyzvednutí výhry má podle herního plánu rok. Bude ale muset z výhry zaplatit ještě patnáctiprocentní daň.

Související obsah

​Dosud nejvyšší výhru ve Sportce získali manželé z Chrudimska, kteří si v roce 2013 přišli na téměř 400 milionů korun. Druhá nejvyšší výhra ve Sportce, bezmála 251 milionů korun, padla předloni díky tiketu manželů ze Středočeského kraje.

Nedělní výhra je současně pátou nejvyšší v historii země. Český rekord padl v květnu 2015 v loterii Eurojackpot. Vsazený tiket v Pardubickém kraji zajistil svému majiteli astronomickou částku, a to 2,466 miliardy korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz