Domácí

Úleva pro obyvatele Chrudimi a Slatiňan. Začal fungovat obchvat měst

Ředitelství silnic a dálnic pokračuje v otvírání nových úseků dálnic a silnic první třídy. Od pondělí se uleví obyvatelům Chrudimi a Slatiňan, protože už je zprovozněn obchvat těchto měst.

Ježíšek přišel do Chrudimi a Slatiňan o čtyři dny dříve. Místní obyvatelé dlouhá desetiletí volali po obchvatu těchto dvou měst. Jejich přání se nakonec splnilo v pondělí dopoledne, když se 4,6 kilometru dlouhý obchvat slavnostně otevřel.

Související obsah

Původní cena byla 442 milionů, ale údajně se podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podařilo cenu snížit o plných 23 procent. Část obchvatu až na úroveň Chrudimi byla dokončena už před šesti lety, ale až do pondělka musela auta sjíždět, vjet do Chrudimi a pak pokračovat dál na Slatiňany.

Díky novému obchvatu se zhruba 18 tisíc aut, z toho tisíc kamionů, centrům těchto dvou měst vyhne. Za poslední týden ŘSD otevřelo přes 40 kilometrů nových dálnic. Na příští rok je naplánováno zatím 25 kilometrů, což jsou ovšem čísla, která za celoevropským průměrem výrazně pokulhávají. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz