Domácí

Dálkové spoje už jsou skoro vyprodané. Největší zájem je o lístky na Moravu a na Slovensko

Pokud chcete o Vánocích navštívit příbuzné vlakem, zřejmě máte smůlu. Jízdenky jsou na některých spojích už téměř vyprodané. Největší zájem je tradičně o cesty na Slovensko a na Moravu. Oproti konci loňského roku, kdy se mohlo setkat jen několik lidí, večer platil zákaz vycházení a na Slovensko se prakticky nemohlo, je letošní nárůst zájmu o jízdenky až 30procentní.

Místa ve vlacích se rychle zaplňují. Už v polovině prosince lidé téměř vykoupili dálkové spoje. I Lenka, která žije v Praze, si koupila jízdenku na Slovensko pro jistotu začátkem měsíce. "Bylo to kvůli tomu, že jsem se bála, že budou už vyprodané," řekla televizi Nova Lenka, která cestuje o svátcích do Bratislavy.

Jeden z největších dopravců má přímý spoj z Prahy do Košic téměř vyprodaný. Do Vánoc zbývá posledních pár míst. "My jsme si tu kupovali už začátkem prosince. Kdybychom čekali až dodnes, tak necestujeme," řekl v anketě televize Nova jeden z cestujících.

A nebyl sám, podobně odpovídali i další oslovení. Jízdenky si pro jistotu nakoupili o dost dříve, aby na ně ještě vůbec zbyly. Postupně se plní vlaky například do Ostravy, Brna nebo na Vysočinu a do všech krajských měst.

Související obsah

České dráhy přidávání spojů neplánují. "My se zatím nechystáme žádné spoje přidávat, budeme posilovat jednotlivé vozy," informoval mluvčí Českých drah Lukáš Kubát. Podobně postupuje i společnost Student Agency.

"Vyprodanost těch spojů bude vysoká, rozhodně bude vyšší než loni, a to i v řádech o desítky procent. Už je řada spojů, kde jsme museli přidat posilové vozy," řekl mluvčí společnosti Aleš Ondrů.

Související obsah

Velký zájem eviduje i Leo Express. "Největší zájem je o spoje ve středu a ve čtvrtek před Štědrým dnem," okomentoval situaci mluvčí Leo Expressu Emil Sedlařík. Společnost Arriva bude posilovat vlaky operativně. "Největší zájem je o vlaky z Prahy směrem na Turnov, také ve směru na Tanvald, České Budějovice," uvedl její mluvčí Jan Holub.

Cestující si musí dávat pozor hlavně při cestách na Štědrý den. Jízdní řády budou od odpoledních hodin velmi omezené, některé spoje nepojedou vůbec.

Problém ale může být v následujících dnech i s jízdou autobusem. I ty se totiž plní více než loni. Navíc kvůli nemocným řidičům autobusů musejí dopravci některé spoje dokonce rušit.

Na reportáž se podívejte ZDE: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz