Domácí

Nebezpečná situace po otevření nového úseku D11. Změnila se přednost v jízdě

Na jedné straně se řidičům u Hradce Králové otevřením nového úseku D11 ulevilo, na druhou stranu na křižovatce u Jaroměře vznikají velmi nebezpečné situace. Změnila se tam totiž přednost v jízdě, a řidiči tak musejí dávat přednost těm, kteří sjíždějí z nadjezdu.

Desítky let řidiči na silnici z Hradce Králové do Jaroměře jezdili po hlavní a velmi často rychleji než povolenou devadesátkou. V pátek se tam ale kvůli otevření nového úseku D11 změnila přednost v jízdě a z hlavní silnice se tak stala vedlejší.

I přesto, že tam je již několik stovek metrů před křižovatkou dopravní značení, už od prvního dne je jasné, že jde pro řidiče o nebezpečné místo. A to hlavně pro ty, kteří jezdí takzvaně popaměti a dopravní značky upozorňující na přednost v jízdě ignorují.

Související obsah

​Dokazují to i záběry TV Nova natočené během několika desítek minut. Už v pátek tam policisté řešili první nehodu, další se právě kvůli změně silničních pravidel stala ve středu dopoledne.

Polského řidiče kamionu překvapilo, že má dát přednost, nedobrzdil do křižovatky a sjel ze silnice. Vyšetřování nehody a odklízení havarovaného kamionu trvalo celé dopoledne.

Dopravní policisté a Ředitelství silnic a dálnic uvažují o tom, že jakmile to klimatické podmínky dovolí, na úsek nainstalují další značení, zejména přibude na vozovce vodorovné značení. Do té doby také policisté počítají se zvýšeným dohledem na tomto nebezpečném místě.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz