Zajímavosti

Nevídané gesto od sousedů. Umělkyni přichystali nezapomenutelné překvapení

Krásné vánoční překvapení přichystal své sousedce pan Kratochvíl z Velvar u Kladna. Umělkyně, která celý život maluje okolní krajinu, se dočkala velkého ocenění své práce.

Na malém městě, kde se všichni znají, se okázalost nenosí. Sousedka pana Kratochvíla, důchodkyně paní Linksfeilerová, po celý život maluje krajinu okolo Velvar a místní památky. Skromně se pochlubí maximálně sousedům. Pan Kratochvíl se jí rozhodl za ostatní místní veřejně poděkovat. Její tvorbu nechal vyobrazit v obří podobě.

"Namalovala krásný betlém. Na něm zaznamenala naše město, je tam dětský soubor, náš hasičský sbor, místní fotbalisté, prostě všechno, je to tak krásné, tak jsem si její malbu vypůjčil," řekl televizi Nova Daniel Kratochvíl.

Související obsah

Obraz vyvěsili v místním kostele, pozvali známé a přátele, dílo nasvítili a pro svou sousedku, která každý večer chodí s vnučkou na procházku, nachystali velké překvapení.

"Jsem dojatá, to je tak krásné, jak se mu to povedlo, nemám slov," řekla paní Linksfeilerová, když viděla, co si pro ni sousedi nachystali. A i oni byli z překvapení nadšení. "Máme radost, ona si to zaslouží," říkali svorně. "Moc hezké, takhle na Vánoce někomu udělat radost," dodal další z oslovených pro televizi Nova.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz