Domácí

Podívejte se, jak letos města vyzdobila stromy. Který z nich je nejhezčí? ANKETA

Podívejte se, jak letos města vyzdobila stromy. Který z nich je nejhezčí? ANKETA
Plzeň Zdroj: plzen.eu

Epidemie covidu nám sice letos znemožnila navštívit vánoční trhy a dát si tam svařák, na výzdobu ale města nezanevřela. Na náměstích a jiných veřejných prostranstvích se tak tyčí vzrostlé jehličnany, na které je radost pohledět. Podívejte se, jak města vyzdobila své vánoční stromy a hlasujte v anketě, který z nich je podle vás nejhezčí.

Vánoční svátky bez ozdobeného stromu nejsou to pravé ořechové. To ví samozřejmě i vedení měst, která se pochlubila na sociálních sítích fotkami ze svých náměstí, kde se do nebe tyčí krásné jehličnany.

Například na pražském Staroměstském náměstí stojí více než dvacetimetrový smrk, který do hlavního města přijel až z Liberecka. A jeho zdobení bylo letos promyšlené do posledního detailu.

Související obsah

​"Na smrk instalujeme šest kilometrů světelných řetězů. Na vrcholu bude dvoumetrová špice ve tvaru hvězdy. Do větví umístíme 240 červených a zlatých koulí evokujících barvy Hlavního města, tedy červenou a žlutou. Hlavní letošní dominantou pak bude 40 sněhových vloček ve 3D provedení," uvedl na konci listopadu předseda představenstva Technologie hlavního města Prahy Tomáš Jílek.

V Olomouci má dvacetimetrový vánoční strom dokonce jméno, a to Hanáček. Navrhly ho děti z jedné z tamních mateřských škol. "Přišlo nejvíce návrhů za celou dobu, co soutěž pořádáme, a všechny byly velmi originální a nápadité, takže nebylo vůbec jednoduché vybrat pouze jeden," vyjádřil se primátor Olomouce Mirek Žbánek (ANO).

​V Českých Budějovicích mají o něco menší, přesto majestátní stoletý smrk, který městu věnovala rodina, jejíž předek strom sám zasadil na své zahradě. Na výzdobu tohoto i dalších stromů, které zdobí centra měst, se můžete podívat v galerii na konci článku.

Některá města zvolila spíše skromnější a decentnější styl výzdoby, jiná nešetřila světýlky a dalšími ozdobami. Který se vám líbí nejvíce? Hlasujte v naší anketě. Vybírat můžete ze 14 stromů, jednoho za každý kraj.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz