Krimi

Případ mrtvého novorozeněte: Policisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí výjimečný trest

Policisté v neděli odpoledne obvinili z vraždy ženu, která na Boží hod přinesla na policejní služebnu v Neratovicích tělíčko mrtvého novorozeněte. V případě odsouzení hrozí ženě až výjimečný trest.

Policisté v Neratovicích, kteří sloužili na Boží hod, zřejmě na tento den jen tak nezapomenou. Na jejich služebnu totiž žena přinesla tělíčko mrtvého novorozence. Podle informací TV Nova se jednalo o matku dítěte.

Případem se ihned začala zabývat krajská kriminálka, jelikož nebylo jasné, jak dítě zemřelo. "S ohledem na všechny zjištěné skutečnosti zahájili středočeští krajští kriminalisté dnešního dne trestní stíhání 35leté ženy, kterou obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy," oznámila v neděli mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

Související obsah

Policisté navíc uvedli, že po stejné ženě už v sobotu ráno vyhlásili pátrání, a to z toho důvodu, že měli informace, že žena měla porodit, aniž by kdokoliv z jejího okolí věděl, že je těhotná a s novorozencem jí nikdo neviděl.

"V případe prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest," dodala mluvčí.

Případ mrtvého novorozence vyšetřovali policisté o vánočních svátcích i minulý rok. Těsně před Vánocemi bylo mrtvé dítě nalezeno v igelitce na břehu řeky Ohře v Karlových Varech. Policie tehdy případ klasifikovala jako vraždu, podezřelé ženě nyní hrozí 17 let ve vězení. Soud by měl proběhnout začátkem příštího roku.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz