Moravskoslezský kraj

Dívka (8) zemřela po vypadnutí z raftu, policie zveřejnila podrobnosti

Dívka (8) zemřela po vypadnutí z raftu, policie zveřejnila podrobnosti
Zdroj: Město Frýdlant

Muž se vydal spolu s dvěma dcerami s nafukovacím člunem na rozvodněnou řeku. Člun se převrátil a jedna z dívek se utopila. Lidé se nyní na sociálních sítích dohadují, jestli je za smrt dítěte otec zodpovědný.

Muž (46) se v neděli odpoledne rozhodl, že se svými dvěma nezletilými dcerami sjede rozvodněnou Morávku. Řeka byla v danou chvíli rozbouřená a sjet by si jí troufl pouze zkušený vodák. Podle informací povodí Odry byla řeka na úrovni prvního stupně povodňové aktivity.

"Podle dostupných informací bylo zjištěno, že posádka člunu byla vybavena bezpečnostními prvky, jako jsou záchranné vesty. Utonulá dívka měla navíc i helmu,“ uvedla k případu policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Událost vyvolala na sociálních sítích velkou roztržku, která se týká především podle mnohých nezodpovědného chování otce. Obyvatelé Frýdku-Místku také přidávají na sociální sítě fotky zapálených svíček na znamení upřímné soustrasti.

"Upřímnou soustrast rodině. Svíčku určitě zapálíme. Nechápu tu nezodpovědnost otce .. sám si dal ten největší trest,“ píše jeden z komentářů.

Související obsah

"Tohle může udělat jen blázen. Měl tam jít sám a netahat tam děti. Dítěte je mi líto ať se z toho dostane a otec blázen. Vše bych mu dala zaplatit,“ pustil se ostře do otce další z komentářů na facebookové stránce Frýdek-Místek bez cenzury.

Stále není známo, co otce k takovému hazardování vedlo, a kde byla v době události matka.

Plavidlo se na řece převrhlo. Muže a starší dceru (15) našli záchranáři na břehu bez vnějších známek zranění. Takové štěstí, ale neměla osmiletá dívka, kterou silný proud odnesl až do řeky Ostravice, odkud byla později vytažena hasiči z vody ven, bohužel bez známek života. Záchranáři ihned zahájili oživování a dívka byla letecky převezena do ostravské Fakultní nemocnice. I přes veškerou snahu se lékařům nakonec nepodařilo dívku zachránit.

 

Související obsah

„Kriminalisté již zahájili úkony trestního řízení v souvislosti s trestnými činy proti životu a zdraví, konkrétní trestný čin vyplyne ze závěrů prověřování. S ohledem k citlivosti případu a věku poškozené nebudeme sdělovat podrobnosti,“ doplnila mluvčí policie Bělunková.

JH, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz