Domácí

S těmito rodinami se osud nemazlil. Díky dobrým andělům mohou žít lepší život

Během posledních týdnů televize Nova ukázala příběhy rodin, které se kvůli vážným nemocem dostávají nejen do těžkých finančních situací. A právě takovým rodinám už více než deset let pomáhá nadace Dobrý anděl.

Televize Nova v uplynulých týdnech nechala diváky nahlédnout do osmi rodin. Statečně se s osudem pere třeba 46letý Honza Anýž, kterému se kvůli amyotrofické laterální skleróze úplně změnil život. "Nejhorší je, že si vše plně uvědomuji a vím, že se vše bude jen zhoršovat a není žádná šance na zlepšení," svěřil se.

Těžký osud zažívá i Renata Svatošová se synkem Honzíkem. "Honzík má syndrom krátkého střeva. Jeho tenké střevo je zhruba o 40 cm kratší. To je tak těžký," prozradila plačící maminka.

Související obsah

​Ani s Viktorkou se život nemazlil. "Jmenuji se Viktorka, je mi 10 let a dvakrát jsem se léčila s leukémií," popsala svůj příběh dívenka. "Takový pocit beznaděje. Máte jediné dítě, udělali byste pro něj cokoli a je ohrožené na životě," zoufá si paní Veselá, maminka Viktorky.

Těžké osudy téměř pět tisíc diváků televize Nova přesvědčily, aby se stali dobrými anděli. Rodiny, se kterými televize Nova natáčela, by těmto divákům a dalším andělům, kteří dlouhodobě pomáhají, chtěly něco vzkázat.

"Dobrým andělům bychom rádi poděkovali za jejich podporu," nechal se slyšet pan Petrovický, jehož dcerka Sofinka trpí míšní svalovou atrofií. "Nikdy jsem si nemyslela, že zrovna my budeme něco takového potřebovat," vyjádřila se paní Svatošová.

Související obsah

​"Tímto bych chtěla dobrým andělům strašně moc poděkovat za to, že nám takto pomáhají a jsou s námi," vzkazuje paní Zelinková, která předčasně porodila holčičky Ellinku a Nellinku. "Díky těm příspěvkům vedeme skoro normální život," svěřila se manželka pana Anýže Markéta.

Nadace Dobrý anděl za svou desetiletou existenci rodinám rozdala už téměř dvě miliardy korun. "Já jsem dobrým andělem devět let. Proč si myslím, že je pomoc důležitá? Protože každý, kdo může, by měl alespoň trochu přispívat," myslí si paní Tereza Vančatová.

Pomáhat rodinám můžete i vy. Stačí se pouze zaregistrovat na internetových stránkách www.dobryandel.cz.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz