Zahraničí

Zemřel režisér úspěšných Sedmilhářek i Ostrých předmětů! Bylo mu 58 let

Zemřel režisér úspěšných Sedmilhářek i Ostrých předmětů! Bylo mu 58 let
Zdroj: profimedia.cz

Smutná zpráva přišla z Kanady. Ve věku 58 let zemřel filmový režisér, producent a scénárista Jean-Marc Vallée. Natočil například úspěšné seriály Sedmilhářky a Ostré předměty nebo drama Klub poslední naděje.

Vallée zemřel náhle během vánočního pobytu ve svém srubu poblíž města Québec. Proč skonal, zatím není jasné. Úmrtí potvrdil jeho produkční partner Nathan Ross. Rodinu a jeho blízké však odchod režiséra šokoval a velmi zasáhl.

"Jean Marc byl kreativní, autentický a zkoušel věci dělat jinak. Byl to skutečný umělec a velkorysý a milující chlap," citoval portál Daily Mail Nathana Rosse.

Související obsah

Známý režisér se narodil v Montrealu a vystudoval filmařinu. Svou kariéru započal režií hudebních videí a krátkých filmů na konci 80. a počátkem 90. let. Do povědomí lidí se však vepsal filmem Klub poslední naděje z roku 2013.

Za tento snímek byl Vellée nominován na Oscara v kategorii za nejlepší střih. Herci Mathew McConaughey a Jared Leto dokonce za role v tomto filmu cenu získali.

Velký úspěch sklidil režisér také se seriálem Sedmilhářky z roku 2017. Za něj dostal dokonce cenu Emmy. "Každý, kdo s ním pracoval, nemohl nevidět talent a vizi, které měl. Byl to můj přítel, starší bratr," uzavřel Ross.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz