Krimi

Smutné Vánoce na jihu Moravy. Kriminalisté řeší hned dvě vraždy

Smutné Vánoce na jihu Moravy. Kriminalisté řeší hned dvě vraždy
ilustrační foto | Zdroj: Policie ČR

Plné ruce měli přes Vánoce jihomoravští kriminalisté. Řeší totiž hned dva případy vraždy, při kterých zemřeli dohromady čtyři lidé.

Letošní předvánoční pohodu poznamenaly jihomoravským policistům hned dva případy vraždy. Došlo k nim ve Znojmě a Blansku. O obou případech informovala policie v pondělí.

První z nich se stal na Blanensku 20. prosince. Policisté tam vyšetřují smrt dvou seniorů. Osmasedmdesátiletá žena a o čtyři roky mladší muž měli vrazit v dopoledne do jednoho z tamních pečovatelských domů. Tam byli ale oba později nalezeni mrtví. Podle prvotních informací policie se jedná o násilný trestný čin. Nemohou totiž vyloučit, že za smrt ženy je zodpovědný právě 74letý muž.

Související obsah

​"V současné době je tak čin prošetřován pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy," řekl k případu policejní mluvčí Petr Vala. Podle kriminalistů mohl muž po usmrcení 78leté seniorky spáchat na místě sebevraždu.

Druhý případ se stal ve Znojmě jen den před Štědrým dnem. Zemřeli při něm 47letá žena, 57letý muž a jejich pes. Z vraždy police obvinila 22letého mladíka. Ten měl zabít svou matku a jejího druha zvláště surovým způsobem. Stejně tak neušel jeho běsnění ani pes, který páru patřil.

"Vyšetřovatel už mladého muže obvinil ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest," řekla policejní mluvčí Petra Ledabylová. Policie již muže vzala do vazby. V letošním roce se jedná o čtrnáctý případ vraždy v kraji.

Plzeňští kriminalisté také vyšetřují vraždu ze Štědrého dne. Muž na ubytovně v Třemošné bodl při hádce jiného muže nožem do srdce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz