Zahraničí

Indická vláda zablokovala peníze pro charitu Matky Terezy

Indická vláda zablokovala peníze pro charitu Matky Terezy
Dům Misionářek lásky v Kalkatě, kde Matka Tereza řád založila Zdroj: Profimedia

Indická vláda odmítla povolit zahraniční financování charitativní organizace založené Matkou Terezou. Obviňuje jeptišky, že se snaží v hinduistické zemi obracet lidi na křesťanství.

Indické ministerstvo vnitra odmítlo o Vánocích prodloužit licenci pro zahraniční financování Misionářek lásky, jedné z nejznámějších charitativních organizací světa, kterou v roce 1950 založila Matka Tereza, informovala televize BBC.

Řád se tak nedostane k penězům od zahraničních dárců, které tisícům jeptišek pomáhají při provozování sirotčinců, nemocnic, hospiců či škol.

Zastánci tvrdé hinduistické politiky již delší dobu obviňují řád Misionářek lásky z toho, že se pomocí svých programů snaží obracet lidi na křesťanství. To charitativní organizace odmítá.

Související obsah

​Matka Tereza dostala za svou humanitární činnost Nobelovu cenu míru a 19 let po smrti ji papež František v roce 2016 prohlásil za svatou.

V převážně hinduistické Indii žije 24 miliónů křesťanů, což jsou dvě procenta populace. Je to po Filipínách druhá největší křesťanská komunita v Asii. Zvláště o Vánocích a Velikonocích čelí častým nábožensky motivovaným útokům hinduistů.

Vláda se snaží potlačit vliv nejen charitativních, ale i nevládních organizací. Loni zmrazila účty indickým pobočkám Greenpeace a Amnesty International.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz