Zahraničí

Zemřela nejstarší samice ledního medvěda v Evropě. Katjusche bylo 37 let

Zemřela nejstarší samice ledního medvěda v Evropě. Katjusche bylo 37 let
Zdroj: Twitter @zooberlin

Smutná zpráva přišla z berlínské zoo. Ve věku 37 let zemřela medvědice Katjuscha. Ta byla považována za nejstarší samici ledního medvěda v Evropě.

Ošetřovatelé našli Katjuschu mrtvou ve venkovním výběhu na Štědrý den. Zoo o smutné události informovalo v pondělí. "Sbohem Katjuscho! Po téměř čtyřech desetiletích jsme se museli v berlínské zoo rozloučit s naší Katjuschou," sdělila zahrada na twitteru.

Podle zoo šlo o nejstarší samici ledního medvěda chovanou v zajetí v Evropě. Lední medvědi se běžně dožívají 25 až 30 roků. Navzdory tomu se Katjuscha dožila 37 let. Měla však problémy se srdcem a už delší dobu se léčila.

Související obsah

"Samozřejmě jsme během posledních let sledovali našeho seniora velmi pozorně. Díky optimální veterinární péči a každodenní medikaci byla Katjuscha schopna dosáhnout tak impozantního věku," uvedl ředitel zoo Andreas Knieriem.

Katjuscha se narodila v zoologické zahradě ve městě Karlsruhe v roce 1984. O rok později ji převezli do Berlína. Vlastní potomky však neměla.

V berlínské zoo se brzy stala jednou z hlavních atrakcí. Se samcem Knutem, který se v zajetí narodil v roce 2006, žila v páru. Samec se proslavil zejména kvůli svému pohnutému osudu, kdy ho jeho matka odmítla a následně jej musel ošetřovatel krmit z flašky. V roce 2011 však Knut zemřel kvůli poruše mozku.

Zlínská zoo se raduje z mláděte. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz