Domácí

Do babyboxu v Teplicích někdo mezi svátky odložil holčičku

Do babyboxu v Teplicích někdo mezi svátky odložil holčičku
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

V úterý odpoledne někdo odložil do babyboxu malou holčičku. Ta je sedmnáctým dítětem, které někdo zanechal v teplickém babyboxu. Po zdravotní stránce je v pořádku.

V Teplicích v úterý po poledni našli zdravotníci v babyboxu odložené dítě. Je to v pořadí již 231. miminko, kterého se tímto způsobem někdo zřekl. Holčička je 17. dítětem, které letos přijali v teplické nemocnici. 

Lékař novorozeneckého oddělení zakladateli babyboxu Ludvíku Hessovi sdělil další podrobnosti. "Holčička je zcela zdravá a má na sobě na chlup stejné oblečení, jako měla holčička, kterou před chvílí z novorozeneckého oddělení propustili," řekl lékař. Děťátko bylo přikryté modrou peřinkou s andělíčky.

Související obsah

​Hess dal holčičce speciální jméno. "Pojmenoval jsem ji Bohumíra po mamince Zdeňka Juřici, výrobce babyboxů. Snad tím udělám radost mamince svého největšího a nejlepšího spolupracovníka," řekl Hess.

Děvčátko dostane od České mincovny tradiční zlatý dukát do kolébky, tak jak je zvykem. "Ať žije Bohumíra v Teplicích! Ať žije Bohumíra v Náměšti nad Oslavou!" dodal Hess. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz