Domácí

Nečekané zdražení pro lidi z Hrádku nad Nisou. Cena tepla vzroste o 167 procent

Hodně nečekaný a nepříjemný vánoční dárek dostali obyvatelé osmitisícového Hrádku nad Nisou. Cena centrálního tepla jim stoupne od Nového roku o těžko představitelných 167 procent. Podle starosty jde zřejmě o republikový rekord. Firmu už proto dopisem vyzval, aby cenu snížila na přijatelnou mez. Ta zatím ale nereagovala.

Vánoční dárek v podobě zdražení tepla a teplé užitkové vody obyvatele Hrádku nad Nisou pořádně naštval.Paní Strnadíková je samoživitelka. Její měsíční náklady na bydlení jí po Novém roce vzrostou o 1600 korun.

"Teď platím 8870 korun měsíčně. Z toho 5000 je čistý nájem a 3870 jsou služby. Po tom navýšení budu platit dohromady nějakých 10 500. Zbyde mi asi stejně, kolik pošlu," řekla.

Na zdražení tepla se musí připravit i další města:

A to ještě čeká o kolik jí stoupnou platby za elektřinu. Ostatní padne na internet, telefony, provoz auta a jídlo. "Malá teď půjde do první třídy. Babičky pomáhají," dodala.

"Jestliže nejsme úplně první, tak jsme mezi prvními. Ten skok je o celých 167 procent. Čekali jsme, že se nám to zvýší o desítky procent, že to bude taková raketa, tak to jsme fakt nečekali," prohlásil starosta Hrádku nad Nisou Josef Horinka (SLK).

Související obsah

Radnice už s právníky napsala firmě dopis, v němž zvýšení ceny za teplo odmítá. "Já teď nemám, co bych k tomu řekl, pokud nevím, co obsahuje ten dopis," zareagoval na dotazy Pavel Miklas, předseda představenstva společnosti H-therma, která dodává do Hrádku nad Nisou teplo.

"Odmítal nám ukázat, za kolik nakoupil plyn, o kterém říká, že ho koupil ve třech tranších v srpnu, v září a v říjnu. Ta cena by se měla promítat nějakým průměrem," myslí si starosta Horinka. Lidem město radí zvýšené zálohy zatím platit. Prý to bude boj na delší dobu.

Starosta Hrádku Horinka poslal dodavateli odmítavý dopis:

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz