Domácí

Pro hasiče a policisty byl rok 2021 plný kuriozit. Potýkali se s opilci i zvířaty

Letošní rok byl pro záchranné složky velmi náročný. Mohla za to i pandemie. Záchranáři měli rekordní počet výjezdů, hasiči zasahovali každý měsíc zhruba u tří stovek požárů, ale ani letos neměli nouzi o kuriózní případy.

O smůle může mluvit například zloděj, kterého pražští policisté zadrželi v květnu. "Soused volal sousedce, že má asi vykradenou kůlnu. Majitelka proto jela na místo aby tu událost prověřila, přičemž v parku našla spícího muže a vedle něj odstavené jeho jízdní kolo," popsal incident policejní mluvčí Jan Daněk. Muž nadýchal jedno promile. Majitelka záhy zjistila, že jí z kůlny kromě kola zmizely také dvě lahve alkoholu.

Že šlo o porušení zákona, nemusela policie příliš dokazovat ani v případě, když v červenci v Praze nabourala žena autem do stromu. Nadýchala 2,5 promile, flašku vodky před policisty schovávala ve svém výstřihu.

Na případ pračky ohrožující ženu zase nezapomenou pražští hasiči. "V jednom případě nám volal žena, kterou uvěznila pračka v koupelně bytu. Ona byla v té koupelně a pračka při ždímání poskočila ke dveřím a ona ji nemohla odstranit, takže si zavolal pomoc hasičů," připomněl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Související obsah

Pořádnou dávku ostražitosti ukázal v létě strážník v Doksech na Českolipsku, když zachytil dron převážející drogy přímo za letu. Naopak nepozornost stála nepříjemný zážitek kurýra z Prahy.

"Jednalo se o muže, který vlezl do nákladního prostoru dodávky, ale špatně zajistil auto. Když byl v tom prostoru, tak ta dodávka sjela o pár metrů níž a zablokovala mu zadní dveře o další auto," popsal Kavka.

Nejvíce kuriózních zásahů hasičům zajistila opět zvířata. Letos hasiči zachraňovali například kozu, krokodýla, anebo daňka.

Ke koze, která se dostala na střechu rodinného domu, jako tomu bylo v červenci na Kladensku, moc často hasiči nejezdí. Dolů jí musela pomoc až lezecká skupina. A ještě ojedinělejší případ zažili hasiči ze Šumperska v březnu. Když vyjeli k požáru zahradního domku, našli uvnitř živého krokodýla. "Jednalo se o živý exemplář, který se volně pohyboval v přízemí objektu," uvedla mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážová.

A pořádně zabrat dal hasičům a policistům v srpnu i pštros Bohouš, který se vydal na výlet po okolí Jihlavy. Po několikahodinové odchytové akci ho zastavilo až pět uspávacích injekcí.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz