Zahraničí

Čtyřnásobný brutální vrah ze Severní Dakoty dostal doživotí

Čtyřnásobný brutální vrah ze Severní Dakoty dostal doživotí
Chad Isaak na fotografii z věznice | Zdroj: Burleigh Morton Detention Center

Zbytek života stráví za mřížemi sedmačtyřicetiletý muž z americké Severní Dakoty za jeden z nejděsivějších zločinů v historii země. Čtyřem obětem zasadil sto bodných ran a osmkrát je střelil. Soud mu v úterý vyměřil trest čtyř doživotí bez možnosti propuštění. Trest smrti v Severní Dakotě neexistuje.

Bývalý mariňák a posléze chiropraktik Chad Isaak řekl pouze: “Nejsem vrah.“ Porota ho už v srpnu uznala vinným. Nyní se dozvěděl výši trestu. Čtyřikrát doživotí, za každou oběť jedno. A bez možnosti propuštění.

Hrůzný čin Isaak podle soudu spáchal v dubnu roku 2019 v Mandanu, dvacetitisícovém městě u Bismarcku na břehu řeky Missouri. V sídle firmy spravující nemovitosti zavraždil spolumajitele, dva zaměstnance a manželku jednoho z nich. Byli ve věku 42 až 52 let.

Obětem zasadil celkem sto bodných ran nožem a osmkrát na ně vystřelil. Motiv se nepodařilo objasnit, ale mohl souviset s tím, že firma měla ve správě dům, který si Isaak pronajal. Což znamenalo, že vybírala nájem, starala se o údržbu, úklid sněhu a podobně.

Související obsah

​Isaak se k činu nikdy nepřiznal, ani neprojevil lítost nad tím, co se stalo. Důkazy však porotu přesvědčily, zapadaly do sebe jako puzzle. Stopy, které vrah na místě činu zanechal, kamerové záznamy Isaakova auta, které se po trase od jeho bydliště ke kancelářím firmy pohybovalo nejen v den vraždy, ale i týden předtím, kdy si vše zřejmě plánoval. Navíc policisté u něj doma našli nůž schovaný v pračce a části rozebrané pistole ukryté v mrazáku.

Vyhlášení rozsudku přihlíželi pozůstalí, kteří po jeho vynesení začali tleskat.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz