Krimi

Celníci varují před podvodnými e-maily! Požadují doplatky za zásilky

Celníci varují před podvodnými e-maily! Požadují doplatky za zásilky
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Celní správa České republiky upozornila, aby si lidé dávali pozor na podvodné e-maily. Ty požadují doplatek na dani z přidané hodnoty. Zpravidla je obdrží lidé, kteří si objednali zásilku ze zemí mimo Evropskou unii (EU).

Podvodníci se vydávají právě za celníky a rozesílají e-maily z adresy service@cs.mfcr.cz. Po lidech, kteří si koupili zboží mimo EU za více než 22 eur (zhruba 548 korun), požadují doplatek DPH.

"Podle e-mailu není možné bez doplatku zásilku doručit a je nutné dokoupit tzv. 'PIN kód'. Adresát následně obdrží nový kód zásilky a odkaz pro správné potvrzení adresy. Celý e-mail je psán v angličtině," uvedla mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová.

Související obsah

Právě před takovými e-maily celníci varují. Jedná se totiž o podvodnou zprávu, jejíž cílem je obohatit odesílatele a oklamat příjemce. Aktuální informace o probíhajícím celním řízení poštovních zásilek do hodnoty 150 eur (necelých 3800 korun) jsou k dispozici na www.celnicka.cz.

Mluvčí zároveň upozornila, že celní orgány při celním řízení komunikují s příjemcem o případné výši vyměřené DPH přímo přes aplikaci eCeP nebo prostřednictvím jeho zástupce.

Podvodný e-mail:

Zdroj: Celní správa

​Muž uvěřil internetovému podvodu a přišel o dva miliony korun. Podívejte se na reportáž:

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz