Domácí

Za tragédii na jezu u Šternberka mohl podle policie vedoucí. Při nehodě utonul

Za tragédii na jezu u Šternberka mohl podle policie vedoucí. Při nehodě utonul
Zdroj: AKTU.cz

Policisté odložili vyšetřování převrácení raftu na Sázavě u Českého Šternberka, při kterém v červenci zemřeli dva lidé. Podle vyšetřovatelů byl totiž viníkem události vedoucí vodáckého výletu. Ten však při tragédii utonul.

Sjíždění jezu na Sázavě u Českého Šternberka na Benešovsku se změnilo v červenci v tragédii. Zemřeli při tom dva lidé. Policisté případ vyšetřovali pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. Nyní případ odložili.

Odpovědný za celou nehodu byl totiž podle policie vedoucí. Ten však při tragédii sám utonul. "Na základě zmíněných informací a prověření celé události došli k závěru, že viníkem byl vedoucí vodáckého výletu," informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Související obsah

Bližší podrobnosti však vyšetřovatelé k případu nezveřejnili. "Ve věci probíhalo několik měsíců prověřování a policisté čekali i na výsledek znaleckého posudku," uzavřela Schneeweissová.

Raft plný dětí se na začátku července na Sázavě převrátil. Utonul muž z dalšího raftu, který skočil do vody a snažil se podle policie posádku zachránit. Později v nemocnici pak zemřela také mladistvá dívka, kterou z místa tragické události transportoval vrtulník.

Podle záchranářských složek se posádce pravděpodobně nepodařilo vjet do propusti na jezu. "Následně byli staženi proudem přes jez a skončili pod ním ve vodě," sdělila mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Policisté se případem zabývali několik měsíců. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz