Zahraničí

Přísný trest za porušení covidových opatření. Provinilce v Číně hnali městem

Přísný trest za porušení covidových opatření. Provinilce v Číně hnali městem
Ilustrační foto. Zdroj: Profimedia

Čtyři lidé dostali v čínském městě Ting-si tvrdý trest. Hnali je městem v ochranných oblecích. Celou dobu navíc museli nést cedule se svými fotkami a jmény. Potrestáni byli za to, že do země ilegálně propašovali lidi a porušili tím protiepidemická nařízení.

Trest veřejným zahanbením v Číně původně skončil v roce 2010. Během pandemie se ale do Číny vrátil. Byli jím v srpnu potrestáni čtyři lidé, kteří porušili opatření proti koronaviru, napsal deník Daily Mail.

Na fotografiích, které se nově dostaly na veřejnost, jsou čtyři lidé v ochranných oblecích hnáni městem. V rukou mají cedule se svými jmény a fotografiemi. Kolem každého z nich navíc pochodují ozbrojenci.

Lidé měli být vládou provincie Kuang-si potrestáni za to, že do země ilegálně propašovávali cizince. Tím porušili opatření proti koronaviru.

Město Ting-si leží kousek od hranic s Vietnamem. Podle tamního deníku Guangxi News poskytl průvod lidem reálné varování a odradil je od zločinů u hranic.

"Ačkoli je město pod obrovským tlakem, aby zabránilo importovaným případům koronaviru, jedná se o vážné porušení ducha zákona a něco takového se už nesmí stát," napsal ale deník Beijing news. Přesto se podle informací na stránkách města podobný průvod odehrál i v listopadu. 

Související obsah

V Číně jsou momentálně opatření proti koronaviru velmi přísná. Někteří obyvatelé si stěžují na to, že si kvůli nim ani nemohou jít nakoupit.

Nejtvrdší opatření panují ve městě Si-an. Všech 13 milionů obyvatel čínského města nemůže odejít z domova skoro za žádných okolností. Ven mají dovoleno jít pouze, aby se nechali otestovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz