Zahraničí

Floridská zoo musela utratit oblíbeného tygra. Zaútočil na uklízeče

Floridská zoo musela utratit oblíbeného tygra. Zaútočil na uklízeče
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Floridská zoo ve městě Naples truchlí. Policie tam musela usmrtit tygra Eka, který vážně zranil uklízeče. Ten se ale pohyboval v místech, kde neměl mít přístup.

Zoo ve floridském Naples přišla o jednu ze svých hvězd. A to sice tygra malajského jménem Eko. Zastřelil ho policista, který byl na místo přivolán po tom, co tygr zaútočil na pracovníka úklidové firmy.

Dvacetiletý muž skončil s vážnými zraněními a záchranáři jej vrtulníkem transportovali do nemocnice. Podle portálu ABC News tygr na uklízeče zaútočil ve chvíli, kdy se pohyboval v těsné blízkosti jeho výběhu, kam neměl mít přístup. Úklidová firma, kterou si zoo najala, měla za úkol uklidit toalety a obchody se suvenýry, nikoliv ovšem výběhy zvířat.

Související obsah

​Podle úřadu místního šerifa měl uklízeč vstoupit do výběhu tygra a poté se s ním mazlit a krmit ho. "To jsou nebezpečné a nepovolené aktivity," komentoval úřad šerifa. Tygr na něj ale poté zaútočil. "Počáteční zprávy naznačují, že tygr popadl muže za paži a vtáhl jej do výběhu poté, co muž překročil první plotovou bariéru a prostrčil ruku do výběhu tygrů," pokračoval úřad.

Na místo byli ihned přivoláni policisté. Když dorazili, tygr stále svíral mladíkovu ruku v tlamě a odmítal ji pustit. Policisté byli tedy nuceni uchýlit se ke střelbě. Když zvíře zasáhli, tygr muže pustil a stáhl se do ústraní.

Osmiletý Eko přišel do zoo v roce 2019 a stal se miláčkem návštěvníků. "Eko je skvělým vyslancem svého druhu. Když ho návštěvníci uvidí, doufáme, že si ho zamilují, a budou se chtít naučit více o těchto ohrožených zvířatech a přispět k záchraně jeho příbuzných ve volné přírodě," uvádí zoo na svém webu. Tygr malajský je kriticky ohroženým druhem. Ve volné přírodě přežívá posledních několik stovek zvířat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz