Domácí

Legendární kapela Moravanka po 50 letech končí! Odehrála poslední koncert

Dechová kapela Moravanka Jana Slabáka končí svoje půl století dlouhé působení. Na konci prosince odehrála pod vedením svého zakladatele Slabáka poslední živý koncert v Lomnici na Brněnsku.

Dechová kapela Moravanka ohlásila, že prosincové koncerty budou již úplně poslední. Kapela, která se věnuje především moravskému folkloru, koncertovala dlouhých 50 let. Ve středu 29. prosince ale v Lomnici na Brněnsku zahrála k poslechu a tanci naposledy.

"Letošní vánoční koncerty jsou opravdu posledními koncerty Moravanky Jana Slabáka a snad i důstojnou tečkou za padesáti lety jejího trvání. Je to takové moje dítě, které jsem měl moc rád, a jak už to za tak dlouhou dobu bývá, prožili jsme nejen léta velké slávy, ale i problémy a zklamání," řekl před Vánocemi zakladatel kapely Jan Slabák u příležitosti koncertu v Blansku.

Související obsah

​Kapelník Slabák přiznává, že mu na koncertování již docházejí síly. Letos totiž oslavil osmdesáté narozeniny. "Říká se, že v nejlepším se má přestat, a ten okamžik právě nastal," řekl kapelník.

Kapela působila od roku 1971. Za tu dobu odehrála stovky koncertů jak u nás, tak v zahraničí. Moravanka zahrála v Evropě i za oceánem, například v USA nebo v Kanadě. Tam si dokonce vysloužila přídomek Královna české dechovky. Kapela vydala více jak 70 alb a získala pět zlatých desek a také jednu diamantovou.

"Moravanka natočila za těch padesát let spoustu desek, kazet, CD i DVD nosičů, tak doufám, že i jejich prostřednictvím si nás uchováte ve svých srdcích a vzpomínkách. Velké poděkování patří i mým milým kolegům a kamarádům muzikantům a samozřejmě i zpěvákům, že svými výkony dokázali udržet tu pomyslnou hudební laťku i po tolika letech na vysoké profesionální úrovni," komentoval poslední koncerty Moravanky Jan Slabák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz