Domácí

Zranění z famfrpálu nebo pojištění družice. Pojišťovny řeší i kuriozity

Zranění z famfrpálu nebo pojištění družice. Pojišťovny řeší i kuriozity
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Většina lidí bere pojištění auta nebo domu jako naprostou samozřejmost. Pracovníky na infolinkách pojišťoven však občas zaskočí neobvyklé dotazy. Pojišťováci se často musí vyrovnávat s kuriozitami a některé jsou pro ně opravdovým oříškem. Těmi nejzajímavějšími se nyní pochlubili.

Krátce před koncem roku se s největšími perličkami pochlubilo několik pojišťoven ve spolupráci s portálem Srovnejto.cz.

Lety na koštěti

Pro sportovce by mělo být pojištění samozřejmostí. "Netradičních sportů v posledních letech přibývá, a tak pojišťovny pravidelně rozšiřují speciální seznamy, na kterých je možné najít řadu sportovních odvětví, o nichž mnozí zatím nikdy neslyšeli," řekl ředitel divize pojištění Srovnejto.cz Martin Daneš.

U některých pojišťoven je tak možné se pojistit i v případě, že hrajete famfrpál. Jedná se o míčovou hru na koštěti, která je inspirovaná příběhem o slavném kouzelníkovi Harrym Potterovi. V seznamu se však objevuje třeba i létání s tryskovým batohem na zádech.

Související obsah

Není dům jako dům

I když domy a domácnosti patří k nejčastěji pojišťovaným produktům, ne každá střecha nad hlavou se dá pojistit. "Nepojišťujeme například stromové domy, protože jejich naceňování je velmi obtížné," sdělila mluvčí pojišťovny Allianz Marie Petrovová.

Naopak je možné si pojistit bunkr. "Vytvářeli jsme nabídku pro spolek milovníků historie, který si jeden z bunkrů koupil. Pokud se v něm trvale nebydlí, bereme ho jako rekreační stavbu," uvedla produktová manažerka z Direct pojišťovny Kateřina Lorincová. Pojišťovny lidem pojistí také hrad v případě, že se tam dotyční rozhodli celoročně bydlet. Objekt však musí mít střechu a okna.

Počasí neporučíš

Zimní sportovní akce, které se neobejdou bez sněhu, jsou pro pořadatele rizikové. "Například s akcemi, které jsou na sněhu přímo závislé, pořadatelé u pojišťoven většinou nepochodí. Pokud nejsou vyhlídky na sníh dostatečné a náhradní řešení jako třeba umělé zasněžování nebo přeprava sněhu z jiného místa je nejisté, musí nést organizátoři riziko sami," vysvětlil Josef Matějovič ze Srovnejto.cz.

Související obsah

Pojistit se nedá ani vítr. "Řešili jsme reálnou situaci, kdy nebylo možné pojistit výpadek mezinárodních závodů ve skocích na lyžích, které ohrožoval právě silný vítr," prozradila mluvčí pojišťovny Uniqua Eva Svobodová.

Houstone, potřebuji pojistit

Pojišťovny řeší také pojištění satelitů v kosmu, které jsou v poslední době globálním problémem. Kolem Země totiž putuje značné množství zbytků starších těles a šrot, které satelity ohrožují.

"Družice jsou velmi nákladné a riziko jejich kolize je příliš vysoké. O něco lépe jsou na tom například tryskáče. I u nich ale musí majitelé zapátrat na trhu po pojišťovně, která se na pojištění těchto dopravních prostředků specializuje," uzavřeli odborníci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz