Domácí

Policista zachránil ženy z převráceného auta. Našel je po cestě z práce

Dvě ženy zachránil pozdě v noci ze středy na čtvrtek pražský policista. Jejich převrácené vozidlo zahlédl, když se vracel ze služby v pohotovostní motorizované jednotce.

Po cestě z práce zahlédl pražský policista před čtvrteční čtvrtou hodinou ranní auto převrácené po dopravní nehodě. Z vozu stoupal bílý dým a hrozilo, že začne hořet. 

Policista na silnici E443 u sjezdu na Dlouhé mosty tedy odstavil své vozidlo a běžel zjistit, jestli někdo potřebuje pomoc. Zároveň vytočil rychlou záchrannou službu a hovor si dal na hlasitý odposlech, aby záchranáře co nejlépe navedl na místo. 

Z auta se po jeho příchodu nikdo neozýval a dveře byly zamknuté. "Slyšel jsem pouze hlasitou hudbu. Do auta nebylo vidět," řekl policista. Doběhl tedy do svého vozu pro oko na tažení, se kterým rozbil boční okénko u řidiče. Na sedadle byla žena, které pomohl dostat se ven.

Související obsah

Vystrašená žena po zachránění opakovala, že v autě je její kamarádka. "Policista se tedy okamžitě k vozidlu vrátil a poté, co vytáhl klíče ze zapalování, aby eliminoval riziko zahoření, nalezl na sedadle spolujezdce její kamarádku, která byla celá od krve a v bezvědomí," informoval policejní mluvčí Richard Hrdina.

Ženu policista opatrně odpoutal a v bezvládném stavu ji dotáhl co nejdále od doutnajícího auta. "Okamžitě pak začal zajišťovat její životní funkce, ale po celou dobu na to byl sám, protože žádný z projíždějících řidičů nezastavil, aby také pomohl," dodal mluvčí Hrdina.

Na místo po chvíli přijeli hasiči. Ti s policistou dále pokračovali v poskytování první pomoci až do příjezdu záchranky. "Díky skvělé práci policisty a jeho všímavosti se tak podařilo obě ženy zachránit a předejít tak následkům nehody, které mohly být mnohem horší," uvedl mluvčí Hrdina.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz