Domácí

První miminka letošního roku v Česku: Přišla na svět už minutu po půlnoci

Oblíbenou novoroční "soutěží" je pozice prvního miminka narozeného v novém roce. V přehledu níže vám přinášíme první dítka roku za všechny kraje a Prahu. Nejdříve narozené v Česku jsou hned čtyři děti, všechny minutu po půlnoci.

O první místo nejdříve narozeného miminka v celé České republice se letos dělí čtyři děti. Všechny přišly na svět minutu po půlnoci. Jsou to Nela narozená v Písku v Jihočeském kraji, Ondřej z Nejdku v Karlovarském kraji, Julie narozená v jihlavské nemocnici na Vysočině a a Viktorie narozená v Plzni.

S 3500 gramy přišla na svět Eleanor, první letošní dítě v Praze. Narodila se přirozenou cestou 18 minut po půlnoci ve Fakultní nemocnici Bulovka.

První miminko v Praze se narodilo 18 minut po půlnoci na naší Gynekolgicko-porodnické klinice 🤩. Holčička Eleanor 🌸 přišla na svět přirozenou cestou a váží 3,5 kg 👼.

Posted by Fakultní nemocnice Bulovka on Saturday, January 1, 2022

Jako první se ve Středočeském kraji narodila Adélka v příbramské porodnici osm minut po půlnoci. Váha ukázala rovných 4000 gramů. Jen o chvilku později, 17 minut po půlnoci, přišla na svět holčička v Kolíně, následovala další holčička v 1:38 v Rakovníku.

Adéla, první letošní středočeské miminko Zdroj: Středočeský kraj

​První jihočeské miminko se narodilo už minutu po půlnoci v Písku. Holčička Nela Dobiášová váží 3550 gramů a měří 50 centimetrů. Narodila se mamince Heleně Dobiášové z Písku přirozenou cestou. Druhým dítkem narozeným v kraji byla 11 minut po půlnoci ve Strakonicích Tereza Beranová s 2880 gramy, třetím byl ve čtvrt na dvě v Českých Budějovicích Antonín Klouda s 3770 gramy.

Prvním miminkem narozeným v Plzeňském kraji je malá Emily. Narodila se minutu po půlnoci. Měří 48 centimetrů a váží 3080 gramů. Doma v Aši na ni bude čekat starší sourozenec.

Ondřej je prvním letošním miminkem v Karlovarském kraji. Narodil se minutu po půlnoci v Karlových Varech. Vážil 3880 gramů a měřil 51 centimetrů, jeho rodiče jsou z Nejdku.

Související obsah

​Holčička Maya je prvním letošním miminkem Libereckého kraje. Narodila se v 0:53 v jablonecké porodnici, rodiče jsou z Nového Města pod Smrkem. Maya vážila 2675 gramů, zveřejnil Českolipský deník.

Julie je prvním letošním dítkem na Vysočině. Její míry jsou 3185 gramů a 45 centimetrů. Narodila se minutu po půlnoci v jihlavské porodnici. "Obě s maminkou jsou v pořádku. Loňský rok byl u nás rekordní, měli jsme 1408 porodů. Děkujeme za důvěru," uvedla nemocnice na sociálních sítích. Na Julii se můžete podívat na fotce níže.

Julie, první letošní miminko narozené na Vysočině Zdroj: Nemocnice Jihlava

Jedničkou v Jihomoravském kraji je Vojtíšek z Brna. Narodil se pět minut po půlnoci a vážil 3460 gramů. Následovala Viktorie dvě minuty po půl druhé v porodnici v Ivančicích a Klára dvě minuty před půl pátou v Břeclavi.

Prvenství mezi dětmi narozenými v Olomouckém kraji drží Eliška. Na svět přišla v 4:31 v olomoucké fakultní nemocnici. "Maminka je z Radslavic a Eliška vážila 3240 gramů a měřila 49 centimetrů," řekl pro Olomoucký deník mluvčí olomoucké nemocnice Adam Fritscher.

Ve 2:27 přišla na svět Laura v novojičínské porodnici a stala se tak prvním letošním děťátkem v Moravskoslezském kraji. Vážila 3410 gramů a měřila 49 centimetrů. "Shodou okolností i poslední miminko roku 2021 z novojičínské porodnice má trvalé bydliště ve stejné ulici v Novém Jičíně jako první letošní,“ řekl mluvčí společnosti Agel, pod kterou porodnice patří, Adam Knesl pro Moravskoslezský deník.

Prvním miminkem roku 2022 v Ústeckém kraji je Alenka. Ta se narodila v 1:03 v kadaňské městské nemocnici na Chomutovsku. Podle informace z tamní porodnice holčička měří 49 centimetrů a při porodu vážila 2,9 kilo, uvedl Ústecký deník

V Královéhradeckém kraji se první letošní miminko narodilo 40 minut po půlnoci. Chlapeček Matyáš váží 3305 gramů a měří 49 centimetrů a narodil se v nemocnici v Náchodě. První chlapeček roku 2022 dostane od kraje finanční dar, to se bude týkat i první holčičky, informoval Hradecký deník.

V 6:47 se narodilo první dítě v Pardubickém kraji. Jedná se o malou Dorotku, která přišla na svět v Ústí nad Orlicí. Holčička váží tři kila a doma už na ni čeká její 2,5letá starší sestra Barunka, napsal Pardubický deník.

V nemocnici Agel ve Valašském Meziříčí se narodil jako první ve Zlínském kraji chlapeček Hugo. Na svět přišel šest minut po půl třetí ráno. "Maminka přijela do porodnice z nedalekých Hranic," sdělil Zlínskému deníku mluvčí společnosti Agel Adam Knesl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz