Domácí

Chmurný Nový rok: Čtyři děti se zranily petardami, dvě vážně

Chmurný Nový rok: Čtyři děti se zranily petardami, dvě vážně
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Hned několik případů zraněných dětí kvůli pyrotechnice evidují záchranáři z Ústeckého kraje. Některé děti jsou i vážně zraněné.

První dva případy zranění dětí v souvislosti s používáním pyrotechniky se staly v noci na Nový rok. Desetiletý chlapec z Opočna na Lounsku skončil na chirurgii se středně těžkým zraněním.

Hůře to už dopadlo v Dubí na Teplicku krátce po půlnoci. "Desetiletá dívka z Dubí byla transportována do ústeckého traumacentra s vážným zraněním," řekl pro TN.cz mluvčí ústecké záchranky Prokop Voleník.

Související obsah

​Dopoledne se pak vážně zranil 13letý chlapec v Litvínově. Na místě jej ošetřila pozemní posádka, následně jej převezl vrtulník do pražského popáleninového centra.

Kolem 12:45 se zranil 10letý chlapec v Chomutově. Po ošetření jej záchranka převezla na chomutovskou chirurgii se středně vážným zraněním. Kvůli věku zraněných dětí nemohla policie ani záchranáři podat bližší informace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz