Zahraničí

Jihoafrický parlament hoří. Budově se při požáru propadla střecha

V Jihoafrické republice se propadla střecha parlamentu. Může za to požár, který v neděli budovu zasáhl. Budova, ve které probíhají schůze Národního shromáždění, je zničena. Požár je pod kontrolou jen v části komplexu.

K požáru budovy parlamentu přijely v neděli ráno desítky hasičů. Bojovaly s požárem, který se jim v části komplexu podařilo dostat pod kontrolu až po poledni, informovala CNN. Plameny dosáhly několika metrů a černý dým zahltil okolní ulice Kapského města.

"Celý komplex je vážně poškozen, nasáklý vodou a plný dýmu," řekl člen komise pro bezpečnost v Kapském městě JP Smith. "Střecha nad budovou starého shromáždění je pryč. Jsou zničené kanceláře i tělocvična," dodal.

Související obsah

Zničená je i budova Národního shromáždění. "Spadl v ní strop a hasiči z ní museli být na chvíli staženi," prohlásil Smith. Ve starém křídle parlamentu by už požár měl být pod kontrolou. Stále ale hoří v tom novém, kde je i Národní shromáždění.

"Je to velmi smutný den pro naši demokracii, protože parlament je domovem demokracie a jejím klíčovým bodem," řekla ministryně pro infrastrukturu Patricia de Lilleová. Ujistila ale, že na místě nejsou hlášení žádní zranění ani mrtví. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz