Zajímavosti

Některé telefony přestanou fungovat. Podívejte se, zda se nejedná i o ten váš

Některé telefony přestanou fungovat. Podívejte se, zda se nejedná i o ten váš
Ilustrační foto

Pořádně zbystřit by měli lidé, kteří stále ještě používají mobilní telefony značky BlackBerry s operačním systémem BlackBerry OS. Firma totiž ohlásila, že od 4. ledna letošního roku ukončí podporu právě na těchto telefonech. Nebude možné s nimi už volat ani posílat SMS.

Pokud máte telefon nebo tablet značky BlackBerry s operačním systémem BlackBerry OS (BlackBerry 7.1, BlackBerry 10, PlayBook OS 2.1 nebo starší verze), je načase je vyměnit za novější přístroj. Kanadská firma totiž uvedla, že od 4. ledna 2022 přestane právě tyto své produkty podporovat.

Lidé tak už nebudou moci volat, posílat SMS zprávy a nebudou fungovat ani tísňová volání. Nespolehlivá může být podle firmy také podpora Wi-Fi nebo mobilních dat. Omezení se netýká smartphonů BlackBerry s operačním systémem Android.

Související obsah

Značka BlackBerry byla na konci 90. let 20. století a na začátku 21. století velmi populární. Podle portálu CNN byla firma na vrcholu zejména v roce 2012, kdy evidovala více než 80 milionů aktivních uživatelů. Společnost se však začala propadat v roce 2013 a nepomohlo tehdy ani spuštění nového operačního systému nebo přechod na Android v roce 2015.

Po neúspěších se firma nakonec vzdala a přestala s výrobou mobilních telefonů. Značku následně licencovala dalším výrobcům, především čínské firmě TCL. V roce 2020 však také tato společnost přestala zařízení BlackBerry vyrábět.

V loňském roce však fanoušci netrpělivě očekávali zařízení BlackBerry 5G, které měla na trh uvést firma OnwardMobility. Společnost však dosud žádný produkt nepředstavila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz