Domácí

Český herec zemřel na covid. Žil na plné koule, vzpomínají přátelé

Český herec zemřel na covid. Žil na plné koule, vzpomínají přátelé
Rafael Pražák | Zdroj: Dana Bartůňková

Koronavirus se stal osudným dalšímu herci. V prosinci zemřel v souvislosti s covidem-19 Rafael Pražák, byl známý například ze seriálu Atentát nebo z filmů Jak ukrást Dagmaru či Byl jednou jeden polda II. Pražákovi blízcí prozradili TN.cz detaily o rozloučení.

Kolegové a přátelé mu říkali Raf. Herec zemřel 11. prosince, jen dva dny po svých 58. narozeninách. "Oslavil své poslední narozeniny a aspoň takhle si ten život uzavřel," řekla k tomu jeho bývalá manželka a herečka Dana Bartůňková, která ztvárnila v pohádce S čerty nejsou žerty princeznu Angelinu. 

Raf prý nechtěl pohřeb, a tak byl minulý čtvrtek, tedy den před silvestrem, zpopelněný. Podle informací TN.cz připravuje v současnosti jeho manželka Pavla kar. "Chystá se to na leden. Bude to v malé hospůdce v Karlíně, kam rád chodil. Bude to spíše o tom, zvesela si na něj zavzpomínat," upřesnila Bartůňková, se kterou má Pražák i dceru Denisu.

Související obsah

​Pro TN.cz na něj krátce zavzpomínala: "Raf byl nesmírně vstřícný k životu, neodmítal ho a žil naplno, dalo by se říct na plné koule. Byl vždy veselý, bavil společnost a za svých 50 let prožil tak tři životy," doplnila herečka.

Příčinou smrti má být oficiálně covid-19, přestože byl herec dvakrát naočkovaný. "Zemřel doma, ve spánku. Naštěstí to nebylo kruté a v nemocnici s hadičkami. To nechtěl, viděl fotky herce Etzlera a říkal: ‘Tohle ne‘," popsala Bartůňková. Podle ní kromě covidu mohlo Pražákově smrti přispět i to, že bral prášky na tlak, byl obézní a měl astma.

Související obsah

​"Rafael byl poměrně neklidný člověk plný energie, který měl v sobě i určité démony a zároveň byl vždy velmi překvapivě citlivý, což je pro herectví výborný předpoklad. A navíc ještě Rafael dobře vypadal, což ho předurčovalo k roli milovníků a hrdinů," zavzpomínal na něj pro TN.cz divadelní režisér Michael Tarant.

"V jádru byl velmi citlivý člověk, kamarádský a mile mě překvapilo, když tak předčasně odešel, jak hezké a velmi přátelské reakce byly na sociálních sítích," doplnil Tarant. Z jeho šťastných divadelních rolí byl podle něj Pražák zapamatovatelný jako Kristián ze Cyrana z Bergeracu v kladenském divadle a za zmínku také stojí jeho hraní v příbězích z Dekameronu v Kolíně. 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz